Slavija slavila ogromnu pobjedu u Goraždu

10.03.2018 u 21:08 Piše: S. Papaz

Rukometaši Slavije savladali su Goražde u gostima.

Slavija slavila ogromnu pobjedu u Goraždu

Premijerligaš iz Istočnog Sarajeva je u utakmici 16. kola Premijer lige BiH u gostima savladao Goražde 31:24 i tako napravio ogroman korak ka opstanku u elitnom rangu bosanskohercegovačkog rukometa.

Od prve do zadnje minute Sokolovi su dominirali u ovom meču, te su na poluvrijeme otišli sa prednošću 17:11. Nastavak je donio istu sliku na terenu, te ekipa Borisa Tešanovića stiže i do treće pobjede nad Goraždem ove sezone.

Uz to, ''Sokolovima'' na ruku ide i poraz Dervente od Vogošće, a baš u sljedećem kolu Derventa stiže u Istočno Sarajevo.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Pandžić sa 10 pogodaka, dok su kod domaćina Džemal Osmanković i Damir Delić po šest puta pogađali mrežu gostiju.

RK GORAŽDE - RK SLAVIJA 24:31 (11:17)
Dvorana u Goraždu
Gledalaca: 200
Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac
Sedmerci: Goražde 5 (3), Slavija 2(2)
Isključenja: Goražde 2 minute, Slavija 10 minuta

Goražde: Hamzić, Bukva, Osmanković 6, Pušilo, Merkez 4, Krakonja, Đana 2, Hošo, Delić 6, Bečić, Pilav 2, Jamak, Karkelja, Žiga 1, Laković 1, Krivokapić 2

Slavija: Ristić, Benić 4, Lazarević 1, Tošić, Bujak, Domazet 3, Trnčić, Močević, Luketa 3, Trapara, Tuševljak, Vukadin 4, Tešanović 2, Čelica 4, Pandžić 10


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0