Gdje je Derrick Rose?

10.01.2017 u 08:29

New York Knicksi su pretrpjeli težak poraz u Madison Square Gardenu od New Orleans Pelicansa rezultatom 110:96.

Osim što su poniženi na terenu, Knicksi su doživjeli i veliki 'poraz' prije samog početka utakmice.

Derrick Rose je bio najavljen kao starter, no deset minuta prije početka je postalo jasno da neće nastupiti te je njegovo mjesto zauzeo Brandon Jennings. Apsolutno niko u dvorani nije znao gdje se nalazi Rose, koji se baš nikome nije javio, niti su klupski operativci moglo stupiti u kontakt s njim, a čak ni sada nije jasno gdje se to Rose nalazi, iako neke špekulacije govore da se hitno vratio u Chicago zbog nekih privatnih razloga.

Ipak, mnoge špekulacije govore da je Rose jednostavno u velikoj svađi s trenerom Jeffom Hornacekom, koji ga je u posljednjoj utakmici ostavio na klupi u finalnoj četvrtini, a na terenu je bio rookie Ron Baker. To je navodno razljutilo Rosea, a bit će zanimljivo vidjeti šta će se dešavati povodom njegovog nestanka.

MVP iz 2011. godine ove sezone bilježi 17.3 poena uz 4.5 asistencije i 3.9 skokova.

Inače, vrijedi istaći i da je prva zvijezda tima Carmelo Anthony isključen s utakmice u trećoj četvrtini, a New York je u potpunosti 'natrpao' Anthony Davis s 40 poena uz 18 skokova.