Musa karijeru nastavlja u jednoj od najuspješnijih franšiza u NBA?

13.04.2018 u 21:26

Mladi košarkaš Cedevite Džanan Musa izlazi na draft

Musa karijeru nastavlja u jednoj od najuspješnijih franšiza u NBA?

Džanan Musa se jučer i zvanično prijavio za NBA draft, a prema posljednjim prognozama trebao bi biti biran kao 19. izbor i to od strane jedne od najuspješnijih NBA franšiza u posljednjim godinama, San Antonio Spursa.

Prema posljednjim prognozama, prvi izbor drafta će biti Deandre Ayton iz Arizone koga će birati Phoenix Sunsi dok će Luku Dončića, košarkaša madridskog Reala sa drugog mjesta birati Memphis Grizzliesi.

Treći izbor će imati Atlanta Hawksi i oni će birati Jarena Jacksona Jr. sa Michigana Statea dok će Mohamed Bamba biti izabran od Dallas Mavericksa, a Marvin Bagley III od Orlando Magica.

Naš mladi košarkaš Džanan Musa je sada na 19. mjestu, te bi ga prema posljednjim procjenama trebali birati San Antonio Spursi, a ne Phoenix Sunsi kako se ranije najavljivalo.

Ukoliko se ovo zaista i ostvari, možda je ovo i najbolji izbor za košarkaša Cedevite uzimajući u obzir rad trenera Gregga Popovicha sa evropskim igračima.

Draft će se održati 21. juna u Brooklynu.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0