Raptorsi prva ekipa koja je izborila playoff NBA lige

08.03.2018 u 10:03

Košarkaši Toronto Raptorsa prva su ekipa sjevernoameričke NBA lige koja se plasirala u ovogodišnji playoff. 

Raptorsi prva ekipa koja je izborila playoff NBA lige

U tome su uspjeli sinoćnjom pobjedom protiv Detroit Pistonsa sa 121:119, do koje su došli na krilima prvog strijelca ekipa DeMara DeRozana koji je postigao 42 poena.

Toronto je na poluvremenu ovog meča zaostajao s 45:59, međutim dobio je treću četvrtinu s 40:25 i preokrenuo tok meča u svoju korist. 

U neizvjesnoj završnici, nakon produžetka, odlučujući koš za pobjedu Toronta postigao je Fred VanVleet. 

Houston Rocketsi su upisali sedamnaestu uzastopnu pobjedu, a ovoga puta bili su bolji od milwaukee Bucksa sa 110:99.

James Harden je postigao 26 poena, pet skokova i šest asistencija, Eric Gordon je dodao 18 poena, a Chris Paul 16 poena i 11 asistencija.

- rezultati:
Indiana Pacers - Utah Jazz 84:104
Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 119:110
Detroit Pistons - Toronto Raptors 119:121 (produžetak)
Milwaukee Bucks - Houston Rockets 99:110
Sacramento Kings - New Orleans Pelicans 101:114
Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 108:113
Los Angeles Lakers - Orlando Magic 108:107

Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0