Abdihodžić odbranio penal i donio Veležu bod u Konjicu

12.10.2017 u 16:53

Fudbaleri Igmana i Kaknja podijelili su danas bodove u susretu 11. kola Prve lige Federacije BiH. U duelu u kojem su oba tima imala svoje šanse da dođu do trijumfa, Igman je bio nešto bolji, ali nije uspio postići gol pa je meč okončan rezultatom 0:0.

Velež je dosta dobro otvorio utakmicu i bio je uglavnom bolji tim od Igmana u prvom dijelu susreta, ali imao je strašne probleme da stvori ozbiljniju prijetnju pred golom domaćina.

Handžić, Mešanović, Brandao i Panesso su često kombinovali na protivničkoj polovini, ali gotovo u potpunosti su izostajale prave šanse, pa je na kraju prvo poluvrijeme okončano praktično bez pravih šansi za današnje protivnike.

Značajno se promijenila slika na terenu u drugom dijelu, jer je Igman preuzeo mnogo značajniju terensku inicijativu i počeo je polako prijetiti golu Almina Abdihodžića.

Tako je u 64. minuti iz najizglednije šanse u dotadašnjem dijelu susreta Lončarić šutirao pored gola, iako Abdihodžić nije imao previše šanse da dođe do pogotka.

Ovaj gol je malo razbudio gostujući tim, koji je počeo igrati puno ofanzivnije, ali desetak minuta prije kraja susreta, Velež se našao u nezahvalnoj situaciji, jer je domaći tim dobio jedanaesterac nakon starta Imamovića nad protivničkim igračem.

Loptu je namjestio Idriz Džafić, šutirao je uz kraće zaustavljanje koje je bilo dovoljno Abdihodžiću da ga pročita, te je rezultat ostao nepromijenjen nakon njegovog pokušaja, a golman gostiju se istakao odličnom intervencijom.

Tek se tada utakmica istinski rasplamsala. Velež je vezao četiri uzastopna kornera, a nakon posljednjeg je Kuduzović šutirao direktno u Abdulahovića. Potom je domaći tim istrčao brz napada, a Abdihodžić je uz dosta problema odbranio udarac Lončarića.

Na drugoj strani, u 88. minuti Mujezinović šutira malo pored gola Abdulahovića, a već je tada postalo jasno da neće biti rezultatskih promjena i da će dva tima podijeliti bodove. Mujezinović je promašio i posljednju šansu za pobjedu duboko u sudijskoj nadoknadi, pa je meč okončan rezultatom 0:0.

Igman sada ima 14 bodova, a Velež 16. Oba tima su daleko od samog vrha tabele.