FOTO/VIDEO: Bosna stigla do nove pobjede, savladan Orlovik u Skenderiji

28.12.2015 u 19:59 Piše: Sanel Konjhodžić

Košarkaši KK Bosna Royal savladali su ekipu KK Orlovik iz Žepča u utakmici 11. kola rezultatom 86:61 (16:22, 27:13, 22:6, 21:20)

Bosna je prvu četvrtinu otvorila serijom 4:0, pogotke je upisao Delalić, koji je danas odigrao odličnu partiju. Gosti su preko Begagića i Ashara Dedića, brzo napravili preokret i došli u vodstvo a na kraju prve četvrtine imali su prednost od šest poena.

Gosti na otvaranju druge četvrtine igraju puno bolje pogotovo u fazi napada. Sredinom drugog perioda u igru je ušao Krupalija, koji je donio čvrstinu u odbrani i mirnoću u napadu, pa je Bosna polako sustizala prednost Žepčaka. Upravo je Krupalija svojom tricom doveo domaće u vodstvo na tri minute do poluvremena (36:33). Do kraja su domaći uvećali prednost koja je na poluvremenu glasila 43:35.

Bosna je odlično otvorila i treći period.  "Probudio" se i Rešidović pa serijom 12-2 u prvih pet minuta trećeg perioda igrači trenera Redžića odlaze na plus 18 (55:37). Do kraja treće četvrtine, prednost stvorenu na startu ovogdijela igre, Studenti su znalački zadržali i dodatno uvećali, pa je na kraju rezultat glasio 65:41.

Posljednji period gosti otvaraju sa dvije trojke i serijom 9-0 na trenutak smanjuju rezultat. Trener domaćih je u tim momentima dao priliku igračima koji su manje igrali u dotadašnjem toku susreta. Povratkom Delalića, Krupalije i Laleta u igru ponovo je vraćena stabilnost u igru Bosne, pa pitanje konačnog pobjednika nije dolazilo u pitanje. Konačan rezultat glasio je

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Delalić sa 25 i Rešidović sa 22 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Ashar Dedić.

Ovo je Studentima bila šesta pobjeda u jedanaest odigranih duela, pa se sa 17 osvojenih bodova smjestila u sredinu tabele, tri boda manje od lidera na tabeli Vogošće i Lukavca.
KK Bosna: Halilović, Sijerčić 9, Mrkajić 6, Dragolj 5, Lale 7, Forić 3, Genjac, Klinac, Rešidović 22, Delalić 25, Ferhatbegović, Krupalija 7

KK Orlovik: Demirović 1, Al. Dedić 2, Kahriman, As. Dedić 14, Begagić 13, Sinanović, Skopljak 4, Keser 13, Stanišić, Suljić 2, Bajrić 12