Vogošća savladala Čelik sa nevjerovatna 73 poena razlike

21.01.2017 u 22:35 Piše: Sport1.ba

Košarkaši Vogošće večeras su deklasirali ekipu Čelika u dvorani Amel Bečković rezultatom 120:47.

Domaći bolje otvaraju utakmicu sa 6:0, 10:3, 19:5 za konačnih +20 poena nakon prve dionice (31:11). Već nakon prve dionice vidjelo se ko je dominantniji i ko će pobijediti u ovom susretu.

Drugu dionicu domaći otvaraju serijom od 16:0 i rezultat u 16.minuti iznosi 47:11. Do odmora je +38 poena za domaće (55:17). Ovu dionicu domaći su dobili sa 24:6. Prve poene u ovoj dionici Čelik je postigao u 7.minuti dionice. Domaći su dominirali u skokovima nakon prvog poluvremena (37/13).

I u trećoj dionici nastavlja se potpuna dominacija Vogošće i do + 59 poena za domaće (82:23), te +62 poena (89:27), na kraju treće dionice. Rezultat u trećoj dionici bio je 34:10 za Vogošćene.
Zadnja dionica okončana je sa 31:20 za domaće, za konačnih +73 poena prednosti (120:47) za Vogošću.

Svi igrači iz rostera obje ekipe su nastupili u večerašnjoj utakmici, a kod Vogošće svi su se upisali u listu strijelaca.

KK Vogošća: E.Holjan 2, E.Džafić 13, D.Peljto 11, A.Sijerčić 3, M.Bešo 12, B.Dedović 4, K.Dragolj 7, I.Fazlić 18, N.Mustafica 24, N.Buza 18, N.Maksimović 6, S.Kurtić 2.

OKK Čelik: Faris Preljević 11, Benjamin Bajramović 3, Džan Gradaščević 2, Kerim Varupa, Imran Porča 1, Armin Bilić 10, Kenan Čoloman 2, Ahmet Begić 3, Harun Smajlagić 5, Kenan Fajković, Ernes Mešinović 7, Benjamin Fejzagić 3.