Derbi odbojkaške Super lige Federacije BiH

28.01.2018 u 13:50

Slavlje na Mojmilu, Ilidžanke prekinule dominaciju Novog Grada

Sarajevski odbojkaški klasiko, odigran u sportskoj dvorani „Ramiz Salčin“ na Mojmilu, pripao je odbojkašicama Igmana koje su sa 3:1 savladale ekipu Novog Grada. Pobjeda Ilidžanki je potpuno zaslužena jer su u jednoj zanimljivoj i rezultatski neizvijesnoj utakmici prikazale bolju igru, veću borbenost i više koncentaracije u momentima kada se „lomio“ rezultat.

Utakmicu su bolje otovrile gošće koje su imale konstantnu prednost do prvog tehničkog time – outa. Vodile su 5:1, 9:4 a na prvi tehnički odmor otišle su prednošću od 12:6. Poslje toga domaće igračice preuzmaju kontrolu igre i stižu do 13:15 kada trener Ilidžanki uzima time – out kako bi zustavio seriju domaćih igračica koje su, nakon toga, stigle do prednoti 17:16. Finiš seta donosi rezutatsku dramu, bilo je 20:20, pa 22:20 za Igman kada time – out uzima klupa domaćeg tima. Poravnanje na 23:23 donosi korektor domaće ekipe Abdulahović koja uz dva odlična servisa pomaže saigračicama da set riješe u svoju korist 25:23.

Drugi set počinje igrom poen za poen do 4:4 a Novograđanke prvi put idu na dva poena prednosti 6:4. Time –out trenera Hodžića servis serija primača Bahić donosi preokert do 8:4 koju održavaju do tehničkog t.a. 12:9. Neizvijesnosti je bilo do 16:16 a onda nastupa potpuna dominacija gošći koje, domaćim igračicama prepuštaju samo tri poena i set rješavaju u svoju korist 25:19.

Početak trećeg seta protiče u dominaciji igračica Novog Grada koje su stigle do prednosti 10:2. Potom slijedi neobjašnjiv pad u igri domaće ekipe pa gošće nevjerovatnom serijom, 12:0, stižu do 14:10. Time – out domaće klupe ni tehnički t.a. nisu zaustavili seriju Ilidžanki.  Servis serijom Matee Božur povećavaju prednost na 20:14 a set zavšavaju rezultatom 25:19, čime stižu do prednosti od 2:1 u setovima.

Četvrti set bio je kulminacija neizvijesnoti a završen je pobjedom Igmana 26:24. Domaće su vodile 4:1, gošće 9:6 a na tehničkom t.a. bilo je 12:10 za Ilidžanke. Nakon toga igralo se poen za poen, bilo je 16:16, 20:20, 21:21, 22:22 i 24:24. Dekoncentacija domaćih igračica donijela je prednost gošćamma a set i utakmica završena je as servisom Sare Brassille nakon čega je nastupilo veliko slavlje igračica i stručnog štaba Ilidžanki.

U drugo i trećem set sudije su, pri rezultatskom egalu, donijele par diksutabilnih odluka ali to ne umanjuje pobjedu Ilidžanki. U ovoj utakmicu bile su bolje, posebno u prijemu, iskazale više želje i borbenosti kao i koncentracije u ključnim momentima. Ovom pobjedom Ilidžanke su prekinule dominaciju Novog Grada u međsobnim utakmicma i to u utakmici koja im može biti od ključne važnosti u borbi za mjesto koje vodi u razigravanje za Premijer ligu.

OK NOVI GRAD – ŽOK IGMAN Natura 1:3 ( 25:23; 19:25; 19:25; 24:26 )

Sportska dvorana „Ramiz Salčin“ Gledalaca oko 150. Sudije: Vedad Đugum – prvi sudija, Nadina Ćosić – drugi sudija, Berina Ahmetagić i Emir Hromo – linijske sudije. Zapisničar: Naida Smajić. Delegat: Adisa Hernda.

OK Novi Grad: Dedić, Osmanković, Heganović, Kurtović, Turko, Viteškić, Hanić, Čelik, Abdulahović, Rajkić, Šumar i Omerhodžić. Treneri: S. i A. Bezdrob, E. Beganović.

ŽOK Igman Natura: Imamović, Bahić, Dokara, Šehović, Čišić, Kunić, Božur, Brassille, Terović, Stipančić, Hadžić, Hodžić.