Dva Smeča i dvije Bosne u finalu odbojkaškog doigravanja

01.04.2018 u 23:13

Odbojkašice Smeča iz Lukavca i Smeča iz Širokog Brijega, te odbojkaši Bosne iz Kalesije i Bosne iz Sarajeva, plasirali su se u finale doigravanja za prvaka Superlige FBiH i plasman u Premijer ligu BiH.

Dva Smeča i dvije Bosne u finalu odbojkaškog doigravanja

Nakon pobjede od 3:0 u prvoj utakmici, odbojkašice lukavačkog Smeča danas su u uzvratnom susretu pobijedile ekipu Igmana također s 3:0.

U finalu će igrati s ekipom Smeč iz Širokog Brijega koja je oba susreta protiv Gračnice Fortex riješila u svoju korist identičnim rezultatom – 3:2.

U konkurenciji odbojkaša Bosna iz Kalesije slavila je protiv Ilijaša rezultatom 3:0, te je s ukupnim set omjerom 5:2 izborila finale.

Drugi finalista je ekipa Bosne iz Sarajeva koja je danas pobijedila tuzlansku Slobodu 3:0, čime je anulirana prednost Tuzlaka iz prve utakmice (3:0). 

Presudio je treći set koji je Bosna riješila u svoju korist rezultatom 25:15 i tako su sa samo dva više osvojena poena izborili finale.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0