(FOTO) Prvak Bugarske prejak za prvaka BiH

10.10.2018 u 22:32

Prvak Bosne i Hercegovine, OK Mladost iz Brčkog poražen je u prvom kolu Lige prvaka od prvaka Bugarske, Neftohimika iz Burgasa sa 3:1.

Jasno je bilo od prvog momenta ove igre da je bugarski prvak ipak kvalitetniji tim, te su na kraju sasvim zasluženo i stigli do pobjede na Palama, gdje brčanski klubovi, Bimal Jedinstvo i OK Mladost igraju svoje utakmice Lige prvaka ove sezone.

U prvom setu gosti iz Bugarske su diktirali ritam utakmice. Odmah na početku otišli su na pristojnih četiri poena razlike, i sigurnom igrom uspjevali su da održe tu prednost, a onda u finišu je i povećaju te osvoje prvi set sa 25:17.

Drugi set je išao u istom toku. Sigurno vodstvo na startu dionice omogućilo im je da opuštenije uđu u nastavak, te su i njega dobili 25:20.

Treći set pripao je brčanskim odbojkašima. Paljanska publika se razbudilo i povela Mladost do osvajanja seta na razliku, 26:24. Ipak, nisu domaći uspjeli da se potpuno vrate izgubili su uzbudljivi čevrti set na razliku 25:23, te je tako Bugarima pripala pobjeda u ovom meču.

Andrija Divljan uspio je kod domaćih da donese 12 ekipa, te je bio najefikasniji pojedinac, dok je kod gostiju Savelii Pozdniakov uspio donijeti 10 poena.

OK MLADOST BRČKO - NEFTOHIMIK BURGAS 1:3 (17:25, 20:25, 26:24, 23:25)