Odbojkaši Kaknja sigurni protiv Modriče

19.01.2018 u 21:40

U dvanaestom kolu odbojkaške Premijer lige BiH odbojkaši Kaknja su pred domaćom publikom savladali Modriču rezultatom 3:1.

Kakanjci su lakše od očekivanog dobili prvi set rezultatom 25:16. Već na otvaranju susreta domaći odbojkaši su poveli rezultatom 7:3, a potom Lazo Cvijić poziva tajmaut. Kratki predah nije puno pomogao gostima iz Modriče pa su domaći na tehnički tajmaut otišli sa šest poena prednosti. Ovu prednost su sačuvali i u nastavku sigurno prvi set priveli kraju rezultatom 25:16.

U drugom setu mlada i poletna ekipa Modriče predvođena nešto ''iskusnijim'' Blagojevićem i kapitenom Brestovcem je zaigrala mnogo bolje i revanširala se Kakanjcima za prvi set identičnim rezultatom 25:16.

Kakanjci ipak nisu dopustili da ih mladi i poletni momci iz Modriče iznenade i u drugom susretu u sezoni, pa su u preostala dva seta slavili sa 25:13 i 25:17 za sigurna tri boda.

Iako su poraženi u ovom susretu mladi odbojkaši iz Modriče su ispraćeni aplauzom iz kakanjske sportske dvorane, a sigurno je kako Modriča u Novakoviću, Bencunu, Borojeviću, liberu Popoviću i preostalim mladim momcima ima svijetlu budućnost.

''Bodovima mogu biti zadovoljan, ali bio je veliki pad poslije prvog seta i bio mi je šok taj drugi set jer do sada ni u priprema, a ni sezoni nismo imali nikada ovoliki pad. Prva je utakmica u nastavku sezone, pa su možda momci malo osjetili i pritisak. Ovo je sjajna ekipa Modriče kojoj nedostaju dva momka u odnosu na prvi dio sezone. Pružili su solidnu partiju, a mi smo se dobro namučili da osvojimo bodove. Žao mi je što nisam imao priliku da pružim minutažu mladima, ali jednostavno se nisam usudio gurnuti u vatru mlade momke protiv ove žilave ekipe Modriče'', rekao je nakon susreta trener odbojkaša Kaknja, Almir Aganović.

Kakanjci su se sa nova tri boda dodatno učvrstili na drugoj poziciji sa 30 bodova, dok je Modriča na petoj poziciji sa 19 osvojenih bodova. U narednom kolu izabranici Almira Aganovića igraju protiv Radnika u Bijeljini.

OK KAKANJ 78 – OK MODRIČA  3:1  (25:16, 16:25, 25:13, 25:17)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 200

Sudije: Edin Begović (Zenica), Miroslav Čolić (Ljubinja

OK KAKANJ 78: Begić, Čobo, Škulj, Krivokapa, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Vehab, Tadić, Mustafić. Trener: A.Aganović.

OK MODRIČA: Cvijić S., Milošević, Blagojević I., Borojević, Blagojević Ž., Brestovac, Popović, Novaković, Bencun, Nedić, Cvijeć L., Đukić. Trener: L.Cvijić.