Odbojkašice BiH danas protiv Italije na startu kvalfikacija za SP

31.05.2017 u 11:41

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u belgijskom Kortrijku počinje nastup na turniru druge runde kvalifikacija za FIVB svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Odbojkašice BiH danas protiv Italije na startu kvalfikacija za SP

Prvi protivnik odbojkašica BiH biće selekcija Italije, a susret počinje u 20 sati.

Bh. tim sutra se sastaje sa Latvijom (1. juna, 19 sati), a zatim slijede susreti sa Španijom (2. juna, 20 sati),  Belgijom  (3. juna, 20 sati) i Bjelorusijom (4. juna, 17.30 sati).         

U drugoj rundi kvalifikacija učestvuje 36 reprezentacija podijeljenih u šest grupa s po šest ekipa.

Pobjednici grupa direktno će se plasirati na svjetsko prvenstvo, dok će šest druguplasiranih reprezentacija nastaviti kvalifikacije u trećoj rundi, koje će se igrati od 22. do 27. augusta.

Sa tog turnira prvoplasirana i drugoplasirana reprezentacija izborit će nastup na SP.

Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. HŠK Zrinjski 9 1 2 28
2. NK Široki Brijeg 8 1 3 25
3. FK Željezničar 8 1 3 25
4. FK Sarajevo 6 2 4 20
5. FK Mladost DK 5 4 3 19
6. FK Krupa 5 4 3 19
7. FK Borac 5 2 5 17
8. FK Radnik 4 2 6 14
9. NK Gošk 4 1 7 13
10. NK Čelik 3 1 8 10
11. FK Sloboda 2 3 7 9
12. NK Vitez 1 2 9 5
Premijer Liga BiH
12. kolo
21.10
15:00
Vitez
Mladost DK
2
2
21.10
15:00
Čelik
Borac
1
0
21.10
15:00
Krupa
Radnik
1
1
21.10
17:00
Sloboda
Široki Brijeg
0
3
21.10
19:00
Zrinjski
Sarajevo
1
3
22.10
15:00
Gošk
Željezničar
0
1
Premijer Liga BiH
13. kolo
28.10
13:30
Krupa
Vitez
-
-
28.10
13:30
Radnik
Sloboda
-
-
28.10
16:00
Borac
Gošk
-
-
28.10
16:30
Željezničar
Mladost DK
-
-
29.10
16:30
Široki Brijeg
Zrinjski
-
-
29.10
19:00
Sarajevo
Čelik
-
-