Odbojkašice BiH danas protiv Italije na startu kvalfikacija za SP

31.05.2017 u 11:41

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u belgijskom Kortrijku počinje nastup na turniru druge runde kvalifikacija za FIVB svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Odbojkašice BiH danas protiv Italije na startu kvalfikacija za SP

Prvi protivnik odbojkašica BiH biće selekcija Italije, a susret počinje u 20 sati.

Bh. tim sutra se sastaje sa Latvijom (1. juna, 19 sati), a zatim slijede susreti sa Španijom (2. juna, 20 sati),  Belgijom  (3. juna, 20 sati) i Bjelorusijom (4. juna, 17.30 sati).         

U drugoj rundi kvalifikacija učestvuje 36 reprezentacija podijeljenih u šest grupa s po šest ekipa.

Pobjednici grupa direktno će se plasirati na svjetsko prvenstvo, dok će šest druguplasiranih reprezentacija nastaviti kvalifikacije u trećoj rundi, koje će se igrati od 22. do 27. augusta.

Sa tog turnira prvoplasirana i drugoplasirana reprezentacija izborit će nastup na SP.

Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Borac 1 0 0 3
2. NK Široki Brijeg 1 0 0 3
3. HŠK Zrinjski 1 0 0 3
4. FK Mladost DK 1 0 0 3
5. FK Krupa 0 1 0 1
6. FK Radnik 0 1 0 1
7. FK Željezničar 0 0 0 0
8. NK Gošk 0 0 0 0
9. FK Sarajevo 0 0 1 0
10. NK Vitez 0 0 1 0
11. FK Sloboda 0 0 1 0
12. NK Čelik 0 0 1 0
Premijer Liga BiH - 1. kolo
22.07
17:00
Radnik
Krupa
0
0
22.07
17:30
Mladost DK
Vitez
1
0
23.07
19:00
Sarajevo
Zrinjski
1
2
23.07
19:30
Borac
Čelik
2
0
23.07
21:00
Široki Brijeg
Sloboda
2
0
24.07
20:30
Željezničar
Gošk
-
-
Premijer Liga BiH - 2. kolo
29.07
20:00
Vitez
Krupa
-
-
29.07
20:00
Sloboda
Radnik
-
-
29.07
20:00
Zrinjski
Široki Brijeg
-
-
29.07
20:00
Čelik
Sarajevo
-
-
29.07
20:00
Gošk
Borac
-
-
29.07
20:00
Mladost DK
Željezničar
-
-