Odigrano posljednje kolo Lige mladih, poznati svi učesnici finalnog doigravanja

21.06.2017 u 10:31

Jučer je odigrano posljednje kolo Lige mladih.

Odigrano posljednje kolo Lige mladih, poznati svi učesnici finalnog doigravanja

Juniori Čelika izborili su plasman na završni turnir Lige mladih. Zeničani su sinoć u odlučujućoj utakmici posljednjeg, 18. kola savladali direktnog konkurenta Zvornik Basket sa 91:86 i tako se našli među četiri najbolje juniorske ekipe u državi.

Plasman na final four Lige mladih sinoć su izborili i kadeti Abecede, koji su savladali Budućnost sa 77:62.

Posljednje, 18. kolo koje je odigrano juče, donijelo je dosta zanimljivih utakmica i najavilo uzbudljivu borbu za naslov prvaka Bosne i Hercegovine u svim kategorijama.

Igokea je u derbiju kola savladala Sparse u Sarajevu, dok su juniori Koša lako izašli na kraj sa Turbinom.

Juniorke Livna slavile su u Trebinju, a Mladi Krajišnik je zabilježio uvjerljiv trijumf nad Jedinstvom.

U konkurenciji kadeta, Rookye je regularni dio sezone okončano pobjedom u Zenici, dok su Sparsi na domaćem terenu slavili nad WBS Basketbal.

Kada su pitanju dame, kadetkinje Trebinja su pobjedom nad Livnom osigurale plasman na završni turnir, a Konjic se pobjedom nad Željezničarom oprostio od ove sezone Lige mladih.

Sjajnu utakmicu odigrali su juče pioniri Sparsa i Čelinca u sarajevskoj Skenderiji, a slavili su gosti nakon produžetka.

Danas i sutra odigraće se šest zaostalih utakmica, nakon kojih će biti poznati svi parovi polufinala.

Učesnici final foura Lige mladih, koji će se u petak i subotu odigrati u sarajevskoj Skenderiji, su već poznati i to su: Igokea, OKK Spars Ziraat Bank, Koš, OKK Čelik (juniori), Čelik, Mladi Krajišnik, Livno, Jedinstvo BH Telecom (juniorke), OKK Spars Ziraat Bank, Rookye, Abeceda, Budućnost (kadeti), Mladi Krajišnik Feniks, Livno, Kengur, Trebinje 03 (kadetkinje), OKK Spars Ziraat Bank, Čelinac, Budućnost i OKK Leotar (pioniri).

Rezultati posljednjeg kola Lige mladih

Juniori

Koš - Turbina 123:67, OKK Spars Ziraat Bank - Igokea 57:72, OKK Sloboda - OKK Borac 77:70, Zrinjski - OKK Leotar 91:64, OKK Čelik - Zvornik Basket 91:86.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0