Održane završnice omladinskih rukometnih prvenstava za žene

04.06.2017 u 14:23

Danas su odigrane završnice državnih omladinskih prvenstava u rukometu za žene.

Završnice su odigrane u Cazinu za cicibanke (igračice rođene 2004. god i mlađe) i u Grudama za kadetkinje (igračice rođene 2000. godine i mlađe). U Cazinu su na završnici sudjelovale 4 ekipe i to: domaćin OŽRK Krajina iz Cazina, ŽRK Neretva iz Jablanice, ŽRK Borac iz Banja Luke i ekipa HŽRK Grude.

Utakmice su igrane 2x15 minuta i na kraju je poredak bio sljedeći:
1.ŽRK Neretva Jablanica
2.HŽRK Grude
3.OŽRK Krajina Cazin
4.ŽRK Borac Banja Luka

Najbolji strijelac prvenstva je Anja Boban iz ekipe HŽRK Grude. Neretva i Grude ostvarili su pobjede protiv ekipa Borca i Krajine, a njihov je međusobni duel odlučivao o naslovu prvaka. Titulu je osvojila Neretva pobjedom rezultatom 15-14.

HŽRK Grude je danas bio domaćin završnice državnog prvenstva za kadetkinje (igračice rođene 2000. godine i mlađe). Iako je potvrđeno učešće četiri ekipe, ipak su završnicu odigrala samo tri kluba i to HŽRK Grude, HRK Katarina iz Mostara i ŽRK Bosna iz Visokog. Četvrti sudionik završnice,ekipa ŽRK Vitez se nije pojavila u Grudama iako je potvrdila dolazak i zbog predviđena četiri kluba sudionika u Grude su doputovala 2 sudačka para i dva delegata, te su zbog nedolaska ŽRK Vitez ova tri kluba morali platiti znatno veće troškove službenih osoba, a zbog predviđenih 6 utakmica(odigrano je svega tri) morale su biti odgođene utakmice Košarkaškog kluba Grude u dvorani Bili Brig. Niko iz ŽRK Vitez nije se javljao na pozive niti je javio da ŽRK Vitez neće doputovati u Grude, što je krajnje nesportski i nekorektan potez prema ostalim klubovima sudionicima ove završnice.

U prvoj utakmici su se sastale ekipe HRK Katarina i HŽRK Grude i to je bila daleko najbolja utakmica ovog turnira. Sve do posljednjih 5 minuta utakmica je bila izjednačena sa izmjenama u vodstvu obje ekipe. Na poluvremenu je rezultat bio 13:13, da bi Gruđanke bolje otvorile drugo poluvrijeme i došle do prednosti od dva gola da bi se onda veći dio drugog poluvremena igralo izjednačeno. Ipak, sama završnica je pripala ekipi Katarine koja je kaznila dva neiskorištena sedmerca domaće ekipe i povredu jedne od najboljih domaćih igračica Ane Nikić te došla do zaslužene pobjede rezultatom 29:25.

U drugoj i trećoj utakmici ekipa ŽRK Bosna Visoko se pokazala kao dobar protivnik, međutim ipak nedovoljno dobar da bi mogao parirati ekipama Gruda i Katarine koje su ostvarile pobjede od 26:20(Grude-Bosna) i 27:24 (Katarina-Bosna). Sve u svemu, u sve tri utakmice se mogla vidjeti borbena igra sa puno lijepih poteza.

Konačni poredak:
1.HRK Katarina
3.ŽRK Bosna Visoko

Najbolji strijelac je bila Andrea Soldo iz ekipe HRK Katarina, najbolji golman je bila Nikolina Petrović iz ekipe HRK Katarina, a najbolja bila Ana Kondža iz ekipe HŽRK Grude.