Zvezda savladala Spars za osvajanje beogradskog turnira omladinske Eurolige

28.02.2016 u 21:42 Piše: Kenan Kaloper

Košarkaši Sparsa pružili su večeras u okviru finalnog susreta beogradskog turnira omladinske Eurolige sjajan otpor Crvenoj zvezdi, ali su na kraju doživjeli poraz rezultatom 92-88.

Sarajevski tim je pomalo iznenađujuće izborio finale današnjom pobjedom nad zagrebačkom Cedevitom, ali je bilo jasno da će protiv Zvezde, koja ih je ranije savladala visokim rezultatom, teško doći do pobjede.

Prva četvrtina je bila dosta izjednačena i nijedan tim nije uspio doći do prednosti, a na kraju je ovaj dio utakmice okončan rezultatom 22-22. Druga četvrtina je donijela nešto bolju igru Crvene zvezde, pa je domaćin polako počeo stvarati prednost u odnosu na Sparse. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaćeg tima rezultatom 47-42.

Zvezda je bila još bolja u trećoj četvrtini i nastavila je povećavati svoju prednost, pa je na kraju ovog dijela utakmice vodila rezultatom 70-57. Sparsi su tako bili primorani da u posljednjoj četvrtini zaigraju dosta ofanzivnije i u pojedinim dijelovima susreta su uspjeli da se dijelom vrate u utakmicu. Ipak, Zvezda je dvije minute do kraja susreta vodila rezultatom 90-83, a minut do kraja, rezultat je bio svega 90-86. Meč je na kraju okončan trijumfom Zvezde od 92-88, a Sparsi mogu biti ponosni na otpor koji su ovaj put pružili favorizovanim Beograđanima.

Aleksa Radanov je za osvajača turnira ubacio 26 poena, uz 8 asistencija, dok je Boriša Simanić ubacio 16 poena, uz 8 skokova i 4 blokade. Prevagu je ipak donio Stefan Đorđević sa 13 poena i 15 skokova.

Za gostujući tim, Sani Čampara je ubacio 24 poena, uz 3 skoka, dok je Amar Gegić ubacio 22 poena, čemu je dodao 10 skokova i 5 asistencija.

Bez obzira da li će dobiti wildcard pozivnicu za finalno doigravanje ili ne, Sparsi su još jednom osvjetlali obraz domaće košarke, pokazavši da mogu parirati vrhunskim ekipama evropske košarke u omladinskim kategorijama.