(FOTO) FK Sarajevo u gradskom derbiju savladao FK Željezničar i osvojio Kup

10.05.2018 u 17:54 Piše: Emir Katana

Juniori Sarajeva su danas u Ilijašu u finalu Kupa Kantona Sarajevo pobijedili gradskog rivala Željezničar sa 2:1 i tako se plasirali u takmičenje Kupa Bosne i Hercegovine za sljedeću sezonu.

Bordo juniori su tako nakon titule prvaka naše zemlje svojoj kolekciji trofeja dodali i ovaj koji će im omogućiti da sljedeće sezone učestvuju u najmasovnijem takmičenju u našoj zemlji.

Utakmicu je bolje otvorio Željo, pa je u četvrtoj minuti Zilić iz slobodnjaka pogodio stativu da bi potom Hasanović šutirao preko gola. Ipak, nakon toga Sarajevo je zaigralo bolje i došlo do vodstva u 12. minuti susreta kada je Imamović ubacio loptu u sredinu za Klarića koji je matirao Kršića i doveo Bordo juniore u vodstvo.

Nakon kornera u 34. minuti Berin Alić je šutirao glavom preko gola da bi minutu kasnije Jašarević izašao sam na golmana, ali je Kršić odbranio i izbacio je u korner. Igrala se 37. minuta kada je Željezničar izjednačio. Zubanović je oduzeo jednu loptu na sredini, oslobodio se dvojice fudbalera, a onda sjajnim udarcem sa nekih 18 metara iskosa sa lijeve strane pogodio mrežu golmana Sarajeva.

Odmah na otvaranju drugog dijela, u 46. minuti susreta jednu odličnu dubinsku loptu je prihvatio Mehuljić i pogodio za novo vodstvo Sarajeva. U nastavku utakmice nije bilo mnogo prilika, tek možemo izdvojiti pokušaje sa distance, ali bez opasnosti po golmane da bi u 82. minuti Selimović šutirao nakon ubačaja sa strane, no malo pored stative.

Tri minute kasnije Bordo momci su izveli dobar kontranapad, a Salčin je uposlio Dervišagića koji je šutirao, ali je odbrana Plavih izblokirala njegov udarac. To je bilo posljednje uzbuđenje u ovoj utakmici, pa je Sarajevo osvojilo Kup Kantona.

Sarajevo-Željezničar 2:1 (Klarić 12', Mehuljić 46'; Zubanović 37')

Sarajevo: Musemić, Tutundžić, Ćosić, Selimović, Alić, Imamović, Resić, Mehuljić, Klarić, Kurdić, Jašarević.

Željezničar: Kršić, Beširević, Lukovac, Zilić, Nuhanović, Osmanović, Hasanović, Šehić, Dacić, Mehičić, Mujarić.