(FOTO) Juniori upotpunili kompletan trijumf Želje nad Zrinjskim

27.11.2016 u 15:50

Juniori Željezničara savladali su lakše od očekivanog ekipu Zrinjskog rezultatom 3:0 (2:0).

U derbiju kola Omladinske Premijer lige Adžemova ekipa nadvisila je goste iz Mostara i tako kompletirala potpuni trijumf Plavih nad Plemićima ovog vikenda.

Utakmica je počela za Plave kako smo mogu poželiti. Nakon početnih napada i inicijative koju su imali Mujagić je iskoristio jednu nesmotrenost odbrane Zrinjskog, 'ukrao' im loptu i savladao golmana Medana za vodstvo svoje ekipe. Osam minuta kasnije Dacić je bio precizan i savladao golmana gostiju za rezultat prvog poluvremena. Gosti su tek pred kraj prvog dijela imali jednu polpriliku, ali se nisu nabolje snašli šesnaestercu domaćih, pa je odbrana Željezničara bez problema otklonila opasnost.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga, a utakmica se igrala u jako teškim uslovima s obzirom na to da je magla u potpunosti prekrila teren u Halilovićima. Plavi su do kraja utakmice kontrolisali dešavanja na terenu i pred sami kraj postigli još jedan pogodak preko Demirovića za konačnih 3:0.

Željezničar se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto i ima tri boda više od drugoplasiranog Sarajeva, dok je Zrinjski ostao na šestoj poziciji.

FK Željezničar: Karavdić, Beširević, Šabanadžović, Kurtović, Jusufi, Bijedić, Dacić, Džindo, Mujagić, Žerić i Hajdarević.

HŠK Zrinjski: Medan, Bubalo, Ljubić, Jurić, Ćavar, Šetka, Zadro, Džida, Rozić, Albijanić i VUlić.