(FOTO) Kadeti: Željezničar savladao Zrinjski

27.11.2016 u 13:38

Kadeti Željezničara i Zrinjskog odigrali su odličnu utakmicu danas u centru 'Safet Zajko' u Halilovićima. Konačan rezultat glasio je 3:1 (2:1).

Utakmicu su bolje otvorili domaći kadeti koji su nakon početnog ispitivanja došli do prednosti preko Mujića u 9. minuti, koji je odličnim šutem sa vrha šesnaesterca savladao golmana gostiju. Nakon pogotka Plavi su preko Hasanovića imali još dvije izgledne prilike, ali je napadač domaćih bio neprecizan.

Strijelac prvog pogotka, postigao je i drugi pogodak za domaće u 33. minuti. Mujić se ponovo odlično snašao nakon jedne dubinske lopte, izašao sam pred golmana i lob udarcem povisio rezultat na 2:0. Gosti su do kraja poluvremena smanjili rezultat na 2:1. Domgjonaj je nakon jedne akcije ostao sam ispred gola i bez problema plasirao loptu u gol za 2:1, što je bio konačan rezultat prvog dijela.

Domaći su odlično otvorili i drugo poluvrijeme te povećali prednost u 54. minuti utakmice preko Hasanovića, koji je tako postavio i konačan rezultat utakmice od 3:1. Imale su obje ekipe po nekoliko prilika do kraja susreta, no rezultat iz 54. minute se nije mijenjao.

Željezničar je ovom pobjedom održao priključak za vodećim Sarajevom, koje je prvo zbog bolje gol-razlike, dok je Zrinjski ostao četvrti.

FK Željezničar: Kršić, Mešić, Duraković, Šušić, Lukovac, Zilić, Nuhanović, Hasanović, Šehić, Mujić i Spahić.

HŠK Zrinjski: Butigan, Perić, M. Krešić, Radoš, I. Krešićm Savić, Stanić, Cigeli, Domgjonaj, Božić i Mandžuka.