(FOTO) Pehilj predvodio kadete Plavih do pobjede nad Mladosti

23.09.2018 u 13:28

Kadeti Željezničara savladali su vršnjake iz Doboja kod Kaknja rezultatom 5:0 (2:0).

Plavi su dominirali tokom prvog dijela, a iz niza šansi koje su stvorili Pehilj je iskoristio dvije. Prvo je u 8. minuti iskoristio jednu dobru akciju i sa nekih šest metara savladao gostujućeg golmana, da bi u 27. minuti nakon kornera odlično reagovao i glavom matirao Ohrana. Nekoliko dobrih šansi stvorili su domaći fudbaleri, a najbliži golu je bio Duraković kada je sa vrha šesnaesterca snažno šutirao, ali je golman gostiju krajnjim naporom uspio da spasi svoju mrežu.

Drugi dio susreta nije ponudio previše sansi. Mladost je imala dvije vrlo dobre prilike da smanji rezultatski zaostatak, ali nisu bili precizni u završnici. Sa druge strane, Plavi su imali nekoliko poluprilika, ali su do trećeg pogotka stigli tek u 68. minuti kada je Šošić nakon solo akcije ppstigao atraktivan pogodak.

Četvrti pogodak Plavi postižu u 71. minuti. Gasal je asistent, a pogodak postiže Alilović, da bi konačan rezultat od 5:0 postavio Duraković u posljednjoj minuti meča.