(FOTO) Sjajna utakmica na Grbavici: Zubanović sa tri gola donio pobjedu Želji protiv Zrinjskog

18.08.2018 u 19:52

U trećem kolu premijer lige BiH za juniore Željezničar je pobijedio Zrinjski rezultatom 5:2

Na otvaranju susreta viđena je odlična fudbalska predstava, a prvu šansu na susretu je imao Zilić koji je pogodio prečku gola Zrinjskog da bi onda gosti imali dvije šanse, no Kršić je odlično odbranio. Ipak, u osmoj minuti Plemići su poveli preko Jankovića.

Željezničar je potom pokušao stvoriti pritisak i izveo je nekoliko kornera, no nije bilo opasnosti po gol da bi onda u 25. minuti susreta Jovanović sjajno šutirao, ali je pogodio prečku. Željezničar je u 30. minuti susreta imao dobru šansu. Poslije kornera Osmanović je vratio loptu za Zubanovića koji je šutirao pored gola da bi tri minute kasnije Plavi ponovo zaprijetili preko Mušovića koji je sa jedanaest metara loše šutirao.

Plavi su do izjednačenja stigli u 40. minuti susreta, a strijelac je bio Zubanović koji je glavom pogodio mrežu golmana gostujućeg sastava da bi tri minute kasnije Osmanović eurogolom donio prednost domaćima i tako postavio rezultat prvog dijela.

Ekipa Zrinjskog je u 47. minuti susreta izjednačila rezultat i to preko Mašića koji je iskoristio kiks odbrane Plavih i pogodio mrežu Kršića. Željo je do nove prednosti stigao u 56. minuti susreta kada je Zubanović dobio dobru loptu i sa desne strane iskosa pogodio za 3:2 da bi se deset minuta kasnije Osmanović dobro snašao i pogodio mrežu golmana Zrinjskog.

Novi pogodak na Grbavici su gledatelji vidjeli u 83. minuti susreta kada je Šehić centrirao, a Zubanović je glavom matirao golmana Plemića čime je postavljen konačan rezultat utakmice.

Željezničar-Zrinjski 5:2 (Zubanović 40', 56', 83', Osmanović 43', 66'; Janković 8', Mašić 47')