(FOTO) Željezničar ubjedljiv protiv Mladosti, hat trick Dacića

10.03.2018 u 14:14

Juniori Željezničara deklasirali su ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja rezultatom u okviru 15. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 7:0.

Gosti iz Doboja su uspjevali da osujete napade Plavih na početku susreta, koji su se postavili vrlo ofanzivno u ovom duelu. Sve je to palo u vodu u 20. minuti, nakon što je isključen igrač gostujućeg tima koji je igrao rukom na gol liniji, zbog čega je opravdano isključen. Dacić je bio siguran sa bijele tačke za vodstvo Željezničara.

Samo minutu kasnije Eldar Šehić je asistent, a gol gostiju pogađa Mujarić. Već tada je bilo jasno da gosti nemaju puno izgleda za povratak u ovaj susret, a novi gol za Plave postiže Dacić na asiszenciju Demirovića. Šehić je nakon asistencije za treći postigao svoj prvi, a četvrti pogodak za svoj tim, sjajnim udarcem sa lijeve strane iskosa.

Dacić je nakon jedne asistencije Beširevića postigao svoj hat-trick u ovom susretu u 30. minuti. Pet minuta prije kraja prvog dijela Demirović je postigao svoj prvi pogodak na ovom susretu, nakon što mu je Eldar Šehić nesebično asistirao za pogodak.

Konačan rezultat utakmice je postavio Amar Beširević u 74. minuti utakmice i tako Plavima donio nova tri boda. Juniori Plavih su sada drugi na tabeli sa 34 boda, tri manje od prvoplasiranog Sarajeva i utakmicom više dok je Mladost deseta sa 14 bodova.

Željezničar-Mladost 7:0 (Dacić (p) 21', 26', 31', Mujarić 22', E. Šehić 29', Demirović 38', Beširević 74')

Željezničar: Kršić, A. Šehić (46. Osmanović), Beširević, Velić, Zilić (46. Kovačević), Nuhanović, E. Šehić, Demirović (70. Hadžić), Dacić, Karišik (46. Arnautović), Mujarić (75. Midžić).

Mladost DK: Kaknjo, Mušija, Mrkalić, Čerimić, Šahbazović (46. Alajbegović), Kršić, Čelebić, Čolak (46. Dedić), Jusić, Trako (75. Omeragić), Aščalić.