Juniori Travnika u Premijer ligi Bosne i Hercegovine

25.06.2018 u 18:21

Juniori Travnika obezbijedili su plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine pobjedom protiv Gradine rezultatom 3:2.

U izuzetno zanimljivoj utakmici Gradina je povela preko Arnautovića u devetoj minuti susreta da bi Čatić u 45. minuti susreta izjednačio na 1:1. Arnaut je u 47. u potpunosti preokrenuo rezultat da bi Čatić u 72. minuti svojim drugim golom sa jedanaest metara postigao treći gol za Travnik.

Imala je Gradina šansu da se vrati u meč u 85. minuti susreta, ali Eldin Mustafić nije iskoristio jedanaesterac da bi konačan rezultat utakmice postavio Adis Nurikić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Travnik će sutra igrati protiv pobjednika iz drugog polufinala između Slavije i Rudar Prijedora za prvaka juniorskog šampionata BiH.

Travnik-Gradina 3:2 (Čatić 45', (p) 72', Arnaut 47'; Arnautović 9', Nurikić 90+4')

Travnik: Isić, Lovrinović, Talić, Š. Baltić, E. Baltić (90+3. Mujčić), Čatić (88. Zlatić), Arnaut (83. Karić), Hodžić, Vrebac, Kadrić (76. Dautović), M. Baltić.

Gradina: Hodžić, Džafić, Poljaković, Karić, Kantić (65. Mujanović (90. Nurikić)), Mahmutović, Đonlić, Mustafić, Džinić, Arnautović, Ahmetašević.