Sarajevo osvojilo Kup prijateljstva nakon jedanaesteraca: Dizdarević junak Bordo tima

10.06.2018 u 15:24 Piše: J. Konjhodžić

U okviru finala Kupa prijateljstva sastali su se fudbaleri Partizana i Sarajeva, a uspješnija je bila ekipa Sarajeva koja je slavila nakon jedanaesteraca

Prvu priliku na susretu imali su juniori Partizana koji su u četvrtoj minuti prijetili preko Nikola Nović, ali njegov udarac otišao je preko gola Bordo tima.

Sarajevo je imalo odličnu priliku preko Nikolića čiji udarac odlazi pored gola Partizana. U 15. minuti Sarajevo je moglo do prednosti. Salčin je odlično ubacio iz kornera, Sabljica loše zahvatio loptu, a Nikolić sa svega nekoliko metara nije uspio poslati loptu u mrežu.

Na drugoj strani Partizan je imao odličnu priliku preko Novića, ali je loše zahvatio loptu te je ona napustila granice igrališta. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Partizan u 24. minuti susreta kada je Nović sjajno šutirao sa 16 metara, a golman Sarajeva još boljom intervencijom sačuvao gol i izbacio loptu u korner. U 29. minuti susreta Partizan je ponovo prijetio golu Sarajeva. Partizan je nastavio sa svojim napadima, a u 29. minuti susreta mogli su stići do prednosti. Milosavljević je izašao sam pred golmana Bordo tima, ali njegov lob udarac završio je iza gola Sarajeva.

U 33. minuti Sarajevo je prijetilo ka golu Partizana, ali udarac Dervišagića pogađa vanjski dio gola. Minut prije odlaska na odmor izabranici Dženana Uščuplića imali su sjajnu priliku. Konjalić je driblingom izbacio protivničkog fudbalera i šutirao, ali njegov udarac otišao pored gola Partizana.

Drugi dio susreta nije ponudio bolju igru nego je to bilo u prvih 45 minuta susreta, a igra se većinom odvijala na sredini terena. U 63. minuti susreta Sarajevo je imalo odličnu priliku preko Alića, ali njegov udarac otišao je pored gola.

Partizan je u 74. minuti susreta mogao riješiti pitanje pobjednika, ali Nović još jednom nije bio precizan. Prvo je pogodio defanzivca Sarajeva, da bi odbijenu loptu odbrana Bordo tima izbacila u korner. Iz kornera još jedna odlična prilika za Partizan, možda i najbolja na susretu, ali udarac glavom Pavlovića, fantastično brani Dizdarević.

Minutu prije kraja regularnog dijela susreta Partizan je imao još jednu fantastičnu priliku, ali Dizdarević je odlično intervenisao i sačuvao svoju ekipu, te je susret okončan bez pobjednika pa su uslijedili jedanaesterci.

Juniori Sarajeva bili su precizniji u izvođenju kaznenih udaraca i slavili pobjedu rezultatom 4:3. Za Sarajevo su pogađali Salčin, Bešić, Jašarević, Bradarić, Nikolić i Dizdarević, dok su za Partizan pogađali Novaković, Stevanović, Milisavljević, Antonijević i Janković.