Sarajevo postiglo 11 pogodaka, sigurne pobjede Zrinjskog i Širokog Brijega

03.10.2018 u 22:02

U osmini finala juniorskog Kupa NS Federacije Bosne i Hercegovine danas su odigrane tri utakmice, a pobjede su upisali Zrinjski, Sarajevo i Široki Brijeg

Sarajevo postiglo 11 pogodaka, sigurne pobjede  Zrinjskog i Širokog Brijega

Zrinjski je sa laganih 4:0 pobijedio Goražde, a golove su postigli Savić i Mašić koji su se po dva puta upisivali u listu strijelaca. Revanš je 17. oktobra u Mostaru.

Goražde-Zrinjski 0:4 (Savić 30', 45', Mašić 52', 73')

Goražde: M. Šalaka (70. Garaplija), Mudželet, S. Šalaka, Hodo (53. Kanlić), Hrelja, Kavazović, Džano, Halimić (57. Pirija), Gluhačević, Bujak (68. Hadžić), Muslić.

Zrinjski: Butigan, Janković (46. Samardžić), Čoko (53. Rimac), Radoš, Karić, Krešić, Savić, Cigelj (46. Mašić), Domgjonaj, Jovanović (57. Bošković), Ramljak (64. Cvitanović).

Sarajevo je postiglo 11 pogodaka protiv Orašja. Bilo je 11:2. Poveli su domaći golom Klajića u šestoj minuti utakmice da bi onda Sarajevo postiglo 11 pogodaka preko Salčina, Jašarevića, Sojkića, Šabića, Konjalića i Junuzovića koji su postigli po dva gola i Nargalića koji je postigao hat trick, a konačan rezultat utakmice je postavio Petar Marković u 88. minuti susreta. Revanš je također 17. oktobra u Sarajevu.

Orašje-Sarajevo 2:11 (Klajić 6', Marković 88'; Konjalić 15', 27', Salčin 21', Jašarević 34', Junuzović 36', 58', Nargalić 61', 64', 83', Sojkić 80', Šabić 86')

Orašje: Lovrić, Klajić, Živković (75. Nedić), Vincetić (46. Džojić), Smajlović, Marošević (61. P. Marković), Z. Marković, Lukačević, T. Mikić (76. Begović), M. Mikić (46. Rušiti), Smiljanić.

Sarajevo: Demirović, Čičkušić, Bradarić, Sabljica (61. Đokanović), Hasančić (67. Hasanović), Konjalić (46. Nargalić), Salčin, Junuzović, Gusinjac, Jašarević (45. Sojkić), Šabić.

Ekipa Širokog Brijega slavila je u Sanskom Mostu protiv Podgrmeča sa 2:0, a golove za sastav sa Pecare su postigli Mandić u 27. i Marušić u 49. minuti utakmice. Revanš je na rasporedu 17. oktobra u Širokom Brijegu.

Podgrmeč-Široki Brijeg 0:2 (Mandić 27', Marušić 49')

Podgrmeč: Mahić, Alagić (70. Hamzić), Krkić, Jahić, Opakić, Smajilović, Husanović (46. Ramić), Kumalić, Škorić, Čunjalo (60. Talić), Cerić.

Široki Brijeg: Perković, Vištica (66. Gugić), Musa, Markota (82. Krešić), Bubalo (75. Bilobrk), Lukić (58. Sesar), Marić, Anić, Marušić, Mandić (79. Zovko), Medić).

Utakmica Sloboda-Travnik se igra 10. oktobra, a revanš je 24. oktobra 2018. godine.