Slavija prvak Omladinske lige BiH

26.06.2018 u 14:19

Juniori FK Slavija obezbijedili su plasman u Premijer ligu BiH jučerašnjom pobjedom protiv prijedorskog Rudara, a današnjim trijumfom nad Travnikom postali su prvaci Omladinske lige BiH. Konačan rezultat je bio 3.2.

Juniori Slavije osvojili su titulu prvaka Omladinske lige Bosne i Hercegovine i to nakon što su u finalu u Travniku pobijedili domaću ekipu rezultatom 3:2.

Slavija je povela u 31. minuti preko bjeloša, a isti igrač je devet minuta kasnije postigao još jedan gol čime je postavljen konačan rezultat prvog dijela.

Vrebac je u 60. smanjio prednost Slavije da bi pet minuta kasnije Bjeloš postigao treći gol na utakmici, a onda je Baltić u 73. postavio konačan rezultat utakmice.

Slavija-Travnik 3:2 (Bjeloš 31', 40', 65'; Vrebac 60', Baltić 73')

Slavija: Krnetić, Škrba, Minić, Bjeloš, Parađina, Vidakovižć (68. Kovačević), Bojanić, Stevanović, Baričanin, Lalović, Petrović (46. Sudžum).

Travnik: Isić, Talić, Lovrinović, E. Baltić, Čatić, Arnaut (46. Dautović), Hodžić, Kadrić (46. Karić (59. Mujčić)), Vrebac, Š. Baltić, M. Baltić.

U meču za treće mjesto Rudar Prijedor je pobijedio Gradinu sa 4:2. Strijelci za domaće su bili Živanić, Mršić, D. Marmat i Žerić dok su za ekipu Gradine pogodili Đonlić i Mustafić.

Rudar Prijedor-Gradina 4:2 (Živanić 25', Mršić 43', D. Marmat 72', Žerić 83'; Đonlić 29', Mustafić 31')

Rudar Prijedor: Milinković, N. Marmat (76. Krneta), D. Marmat, Kovačević, Radaković, Bilbija (46. Žerić), Živanić, Mršić (61. Topalović), Romanić (46. Janjušić), Sajak, Zmijanjac (67. Pilipović).

Gradina: Hodžić, Poljaković (58. Ibrišimović), Nurikić, Džafić (60. Arnautović (85. Šabić), Kantić (46. Buldić), Mahmutović, Đonlić, Džinić, Marijanović, Mustafić, Ahmetašević.