(UŽIVO) Željezničar-Ludogorets 3:2

18.10.2017 u 18:37

U revanš susretu prvog kola juniorske Lige prvaka Željezničar će na Grbavici dočekati sastav bugarskog Ludogoretsa.

93' Veliko slavlje na Grbavici. Hajdarević je pogodio za Željezničar.

93' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

92' Žuti karton za golmana Naumova zbog zadržavanja lopte.

91' Opasan šut Eldara Šehića završava pored gola Naumova.

91' Žuti karton za Dimitrova. Nedugo poslije Šehić je ubacio, a Mujagić je glavom šutirao pravo u Naumova.

90' Tri minute sudijske nadoknade.

86' Nuhanović u igri umjesto Osmanovića.

82' Dacić izlazi iz igre, umjesto njega na terenu je Hasanović.

81' Valchev mijenja Klimentova.

75' Aldin Šehić ubacio sa desne strane do Dacića koji je glavom šutirao pored gola.

70' Milkov je izjednačio rezultat.

69' Odlična šansa za goste. Dost je šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali je njegov udarac otišao pored gola Dujmovića.

66' Još jedna izmjena kod gostiju. Milkov mijenja Ivanova.

65' Petrov mijenja Yankova.

60' Mujagić sa dvadesetak metara šutira pored gola.

60' Mujarić ubacio iz kornera, a Dacić glavom šutirao pored gola.

56' GOOOOOOOOOOOL Željezničar je postigao drugi gol. Eldar Šehić je sjajno probio po lijevoj strani i ubacio za Ajdina Mujagića koji postiže svoj drugi gol Ludogoretsu, a treći u Ligi prvaka.

54' Nakon kornera za Plave, Osmanović je prebacio do Velića koji je ponovo pogodio Ajdina Mujagića.

49' Hajdarević požutio.

48' Dobra šansa za Želju. Nakon kornera Mujarića, Zilić je šutirao, ali je pogodio Mujagića.

46' Počelo drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME. Sjajna igra Željezničara, ali nakon prvog dijela rezultat je 1:1.

45' Dvije minute sudijske nadoknade.

44' Moglo je biti opasno pred golom Ludogoretsa. Eldar Šehić je sjajno proslijedio loptu do Mujarića koji je ubacio za Mujagića, a on je vratio loptu u sredinu gdje nije bilo nikoga.

41' Novi opasan napad za Plave. Hajdarević se izborio za jednu loptu na sredini terena i šutirao, ali je njegov udarac nakon što je izblokiran od odbrane Ludogoretsa završio malo pored gola. Nakon kornera Zilić je bio sam na petercu i šutirao je glavom, ali pored gola.

40' Osmanović je sjajno šutirao sa velike udaljenosti, ali preko gola.

39' Mujarić je sjajno odigrao dupli pas sa Mujagićem i na kraju šutirao, no njegov pokušaj je otišao preko gola.

37' Moglo je biti opasno ispred gola Ludogoretsa. Eldar Šehić je sjajno otvorio jednu kontru, uposlio Žerića koji se sjajno oslobodio svojih čuvara, ali je izblokiran.

34' Mujarić je ubacio sa desne strane, Naumov boksovao loptu, ona pala pravo na nogu Žeriću koji šutira pored gola.

33' Klimentov i Aldin Šehić požutili.

30' Beširević ne može nastaviti utakmicu zbog povrede, a umjesto njega na terenu je Mujarić.

29' Dobra šansa za Želju. Žerić ubacio sa lijeve strane, Mujagić se izborio za loptu, ona došla do Dacića kome Naumov hvata ''živu'' loptu. Minutu kasnije ponovo šutira Dacić, ali lopta odlazi daleko pored gola.

22' Velika šansa za Ludogorets. Dujmović je katastrofalno reagovao, lopta je došla do Ivanova čiji je udarac je u posljednji čas izblokirao Velić.

20' Odličan udarac Zilića brani Naumov. Korner za domaće.

19' Slobodnjak za Plave, 25 metara po sredini gola.

18' Žeriću se ponovo ukazuje pomoć.

17' Minchev požutio zbog starta nad Žerićem.

13' Hajdarevićev centaršut hvata Naumov nad kojim je načinjen prekršaj.

13' Žeriću se ukazuje pomoć.

5' Klimentov je izjednačio iz slobodnjaka. Veznjak Ludogoretsa je šutirao po zemlji i prevario Dujmovića za izjednačenje rezultata.

5' Prekršaj Aldina Šehića nad Dimitrovom. Slobodnjak za goste iz opasne pozicije.

3' Nakon poigravanja golmana Naumova, Žerić mu je ukrao jednu loptu sa leđa, ona je došla do Semira Dacića koji pogađa u praznu mrežu za vodstvo Plavih.

3' GOOOOOOOOOL Željezničar vodi.

2' Žerić je ubacio iz slobodnjaka, ali je sudija svirao ofsajd.

1' Počela utakmica. Prvi sa centra krenuli fudbaleri Željezničara.

Rezultat u prvoj utakmici je bio 1:1, a jedini strijelac za našeg predstavnika je bio Ajdin Mujagić.

Treneri Omer Joldić i Yuriy Vassev su odabrali sastave za današnju utakmicu.

Željezničar: Dujmović, A. Šehić, Velić, Zilić, Beširević, Osmanović, Hajdarević, E. Šehić, Dacić, Žerić, Mujagić. Na klupi su ostali: Kršić, Nuhanović, Brajlović, Hasanović, Karišik, Mujarić, Dubečkić.

Ludogorets: Naumov, Slavov, Minchev, Kovachev, Iliev, Dost, Klimantov, Kovachev, Yankov, Ivanov, Dimitrov. Na klupi su ostali: Damyanov, Valchev, Mitkov, Stoyanov, Milkov, Yordanov, Petrov.