Kuglaši Rudara treći na završnom turniru Kupa BiH

16.04.2018 u 12:37

Finalni turnir u kuglaškom Kupu Bosne i Hercegovine održan je u Posušju u subotu i nedjelju 14./15. aprila 2018. godine.

Kuglaši Rudara nisu uspjeli po treći put zaredom osvojiti ovo takmičenje, a titulu pobjednika Kupa BiH odnijela je domaća ekipa Posušja.

Kuglaši kakanjskog Rudara nisu uspjeli po treći put osvojiti Kup Bosne i Hercegovine. Finalni turnir kuglaškog Kupa BiH igran je u Posušju u subotu i nedjelju 14./15. aprila 2018. godine, a ekipa Seida Zeca zaustavljena je već u polufinalu od banjalučkog Borca koji je protiv Rudara slavio rezultatom 6:2.

U prvoj izmjeni Eldar Turudija (539) i Kemal Karahodžić (564) su poraženi od Ljubinka Džajića (554) i Marka Trklje (591), a Borac je nastavio sa dobrom igrom u i u drugoj izmjeni budući da su Miodrag Trklja (569) i Luka Dakić (568) bili bolji od Vedada Karzića (512) i Nermina Hrustemovića (563). U posljednjoj izmjeni Dinko Dundić (550) i Amar Alagić (575) su bili bolji od Miće Perduha (525) i kombinacije Boltić/Ninković (500), ali je Rudar na kraju poražen samo za četiri čunja (3307:3303) i Borac je odnio ''visoku'' pobjedu rezultatom 6:2.

U drugom polufinalnom susretu domaće Posušje je slavilo protiv Revite rezultatom 5.5:2.5.

Drugi dan takmičenja igrani su susreti za treće i prvo mjesto. U duelu za treće mjesto Rudar je savladao aktuelnog prvaka BiH, ekipu Revite iz Banja Luke rezultatom 6:2. U prvoj izmjeni poen Rudaru je donio Dinko Dundić (555) protiv Mladena Džajića (510), dok je Kemal Karahodžić (539) poražen od Đorđa Paštara (548), pa je rezultat nakon prvje izmjene bio 1:1. Neriješeno je bilo i nakon druge izmjene budući da je Eldar Turudija (552) bio bolji od Slavka Prijića (511), dok je Nermin Hrustemović (539) poražen od Vlade Gurešića (550).

Pobjedu Rudaru u posljednjoj izmjeni donijeli su Amar Alagić (550) i Vedad Karzić (547) protiv Andreja Prijića (511) i Nikole Brkovića (510) i Rudar je na kraju zasluženo slavio rezultatom 6:2, te tako osvojio treću poziciji na završnom turniru Kupa Bosne i Hercegovine. Vrijedi napomenuti kako je Rudar na završnom turniru Kupa BiH bio oslabljen budući da na turniru nije nastupio ponajbolji igrač kakanjskog tima Muamer Bešić.

U finalnom susretu domaće Posušje je savladalo banjalučki Borac rezultatom 5:3, a najefikasniji igrač susreta bio je Ivan Petric sa 600 oborenih čunjeva.