Održano državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju

11.06.2018 u 15:18

U Banja Luci je od 08. do 10.06.2018. godine održano Ljetno državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju za kategorije mlađih kadeta, kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora.

Ukupno su nastupila 22 kluba sa 316 plivača i plivačica iz cijele Bosne i Hercegovine. Plivalo se u olimpijskom (50 metara) bazenu sa elektronskim Omega mjerenjem.

Za plivački klub “Zmaj-Alpamm”, kao najbrojniji klub iz Tuzle, na prvenstvu Bosne i Hercegovine je nastupilo 12 takmičara (3 djevojčica i 9 dječaka): Mila Hrustić, Asja Zolotić, Ema Jahić, Emir Jusičić, Adnan Sarajlić, Teo Pajić, Kenan Dračić, Faris Škahić, Dani Pirić, Danis Karahodža, Ahmed Sarajlić i Hamza Mehmedović.

Plivači kluba "Zmaj-Alpamm" su osvojili ukupno 25 medalja (13 zlatnih i 12 srebrnih medalja), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (’06) državni je prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji mlađih kadeta 6 disciplina: 50, 100, 200 metara delfin, 400 metara slobodno, 200 i 400 mješovito i 100 metara slobodno. Viceprvak BiH u kategoriji mlađih kadeta je u disciplinama 200, 400 i 1500 metara slobodno i 50 leđno

• Mila Hrustić ('04) državna je prvakinja Bosne i Hercegovine u kategoriji mlađih juniorki5 disciplina: 50, 100 i 200 metara prsno, te 200 i 400 mješovito. Viceprvakinja BiH u kategoriji mlađih juniorki je u disciplinama: 50  leđno i 50 metara delfin.

• Adnan Sarajlić ('04) – državni je prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji kadeta u 2 discipline: 400 i 1500 metara slobodno. Viceprvak BiH u kategoriji kadeta je u 6 disciplina: 50, 100 i 200 metara leđno, 200 i 400 mješovito i 50 metara prsno.

• Istakli bi i dobre plasmane Eme Jahić ('07) koja je na 200 metara mješovito zauzela 6. mjesto, Farisa Škahića ('04) koji na 200 metara delfin zauzeo 5. mjesto, Danija Pirića (08') koji je zauzeo 5. mjesto na 50 prsno i dva 6. mjesta na 100 i 200 metara prsno, Asje Zolotić ('05) koja je zauzela 4. mjesto na 200 prsno i dva 6. mjesta na 50 i 100 metara prsno i Emira Jusičića ('03) koji je zauzeo 5. mjesto na 400 mješovito i dva 6. mjesta na 200 slobodno i na 200 metara prsno.

ŠTAFETE:

• Muška štafeta mlađih kadeta 4x50 slobodno u sastavu: Hamza Mehmedović, Dani Pirić, Danis Karahodža i Kenan Dračić – 5. mjesto

• Muška štafeta mlađih kadeta 4x100 slobodno u sastavu: Ahmed Sarajlić, Dani Pirić, Danis Karahodža i Kenan Dračić – 5. mjesto

• Muška štafeta mlađih kadeta 4x50 mješovito u sastavu: Kenan Dračić, Dani Pirić, Danis Karahodža i Hamza Mehmedović – 5. mjesto