Bez pobjednika u 325. bečkom derbiju

04.02.2018 u 21:51

„Ljubičasti“ dominirali, Ljubičić spasio „zelene“

U ne baš zanimljivom derbiju 21. kola Rapid i Austrija su podijelili bodove tako da „zeleno - bijeli“ ne znaju za slavlje u gradskom derbiju od kako su prešli na novi stadion. Derbi obilježilo i divljanje domaćih huligana zbog čega je utakmica dva puta prekidana.

Posljednja utakmica 21. kola austrijske Tipico BL donijela je 325. bečki derbi između Rapida i Austrie. Završen je neriješenim rezultatom 1:1 a 25600 navijača na Allianz stadionu nije vidjelo naročito kvalitetnu utakmicu. I ovom derbiju „pečat“ su dali huligani domaćeg tima zbog čijeg je divljanja utakimica prekidana u dva navrata.

Gosti su bili konkretniji, igrali bolje i stvorili više šansi ali im to nije bilo dovoljno za trijumf. Zasluženo vodstvo i slavlje „ljubičasom“ dijelu Beča donio je Christop Monschein u 62. minuti. Njihovo slavlje prekinuo je, samo dva minuta kasnije, Dejan Ljubičić koji je savadao golmana Austrie i postavio konačan rezultat utakmice.

Ono što je zanimljivo jeste činjenica da „zeleno - bijeli“  već četiri utakmice ne znaju za „domaću“ pobjedu u gradskom derbiju, odnosno od kada su preselili na svoj novi dom, prelijepi Allianz stadion.