Ubjedljiv poraz PFS Istočno Sarajevo na startu UEFA Kupa regija

14.06.2018 u 19:02

Reprezentacija PFS Istočno Sarajevo poražena je danas na startu UEFA Kupa regija od domaćina turnira, Hradec Kralova sa 4:0.

U 27. minutu Lukaš Hlava je doveo domaćina u vodstvo, a pet minuta kasnije je Martin Kejzlar uduplao prednost, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a nije moralo tako. U 41. minutu reprezentacija Istočnog Sarajeva dobija penal, ali šut Nikole Živkovića zaustavlja golman Stastni.

Mihael Moravec u 69. minutu postiže gol za 3:0, a tačku na I svojim drugim golom stavlja Martin Kejzlar u 78. minutu meča.

Iako rezultat pokazuje suprotno, ekipa iz Istočnog Sarajeva i nije bila toliko inferioran protivnik u ovom meču, što se može vidjeti i po samoj statistici susreta, no Česi na kraju turnir počinju ubjedljivom pobjedom.

U drugom susretu ove grupe predstavnik Mađarske je sa 2:0 savladao San Marino.

Istočno Sarajevo- Hradec Kralove 0:4 (0:2)