Leicesteru bod na Stamford Bridgeu, West Ham protutnjao pored Huddersfielda

13.01.2018 u 17:53

Odigrano je šest utakmica Premiershipa.

Najveće iznenađenje viđeno je na Stamford Bridgeu gdje je Leicester odnio bod od Chelsea. Bilo je 0:0, a ''Lisice'' su posljednjih nešto više od 20 minuta igrale sa igračem manje, nakon što je Okazaki dobio crveni karton.

West Ham je na krilima Arnautovića i Lanzinija savladao Huddersfield u gostima. Poveli su ''Čekićari'' golom Noblea, ali je Lolley u 40. minutu donio 1:1 i tako se otišlo na odmor.

U nastavku meča zablistao je Marko Arnautović, prvo je pogodio za 2:1, a zatim je dva puta asistirao za Lanzinija, što je donijelo ubjedljivu pobjedu West Hamu od 4:1 na gostovanju kod Huddersfielda.

Newcastle je na svom terenu remizirao protiv posljednjeplasiranog Swansea. Ayew je doveo goste u vođstvo u 60. minutu, a bod ''Svrakama'' donio je Joselu šest minuta kasnije.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Watforda i Southamptona, a za to je najzaslužniji Doucoure koji je u 90. minutu pogodio za 2:2. Prethodno je Ward Prowse postigao dva pogotka za goste, i doveo ih do 2:0, da bi u 58. minutu Gray smanjio na 2:1.

WBA je na svom terenu savladao Brigton sa 2:0 golovima Evansa i Dawsona, a Crystal Palace je sa 1:0, golom Sakoa još u 21. minutu bio bolji od Burnleya.

Od 18,30 igra se meč Tottenhama i Evertona.