Svih pet favorita osiguralo prolazak dalje u Carabao kupu

20.09.2017 u 22:56

U Engleskoj se večeras igralo pet utakmica Liga kupa poznatijeg kao Carabao kup, a svi favoriti su osigurali prolazak u nastavak takmičenja.

Arsenal je pružio još jednu neuvjerljivu partiju i protiv Doncastera je slavio sa minimalnih 1:0, a iako je domaći tim irao uglavnom sa kombinovanim sastavom, navijači teško mogu biti zadovoljni partijom koju su pružili izabranici Arsenea Wengera.

Mnogo zadovoljniji mogu biti navijači Chelseaja, čiji je tim sa 5:1 deklasirao ekipu Nottinghama. Michy Batshuayi je postigao tri gola za domaći tim, a po jedan su dodali Kenedy i Musonda. Za goste je pogodak postigao Darikwa u sudijskoj nadoknadi.

Everton je sa 3:0 savladao Sunderland u susretu u kojem je 90 minuta odigrao Muhamed Bešić, a pogotke za domaći tim postigli su dva puta Calvert-Lewin i njegova zamjena Niasse.

Uvjerljiv trijumf slavio je i Manchester United, koji je sa 4:1 savladao ekipu Burtona. Rashford je do poluvremena postigao dva gola za domaće, a jedan je za sigurnih 3:0 dodao Lingard. Nakon nastavka, gol za 4:0 postigao je Martial, prije nego je u sudijskoj nadoknadi za 4:1 pogodio Dyer.

Manchester City je imao najteži posao jer je valjalo pobijediti Pulisov WBA na gostovanju, no ekipa Pepa Guardiole je uspjela u tome. Slavili su pogocima Leroya Sanea, dok je gol za domaće postigao Claudio Yacob.