(VIDEO) Manchester United putuje sa solidnom prednošću na gostovanje Hullu

10.01.2017 u 22:55 Piše: Sport1.ba

Fudbaleri Manchester Uniteda savladali su sa solidnih 2-0 Hull City u prvoj utakmici polufinala Carling kupa.

United je večeras odigrao nešto lošiju utakmicu od svojih ranijih pobjeda u seriji dobrih rezultata, ali je i pored toga bio dovoljno dobar i za bolji rezultat od pobjede od 'samo' 2-0.

Crveni Đavoli su se bez Zlatana Ibrahimovića dobro namučili za svoju pobjedu, a prvi pogodak na utakmici postigao je Juan Manuel Mata, koji je pogodio mrežu Hulla u 56. minuti nakon dobre akcije domaćih. Ipak, i ovaj je gol bio jasan pokazatelj koliko se Manchester United namučio da dođe do pobjede, jer je Mata na jedvite jade pogodio mrežu Hulla.

United će na revanš na KCOM stadion prenijeti prednost od 2-0, jer je rezervista Marouane Fellaini pogodio mrežu Hulla manje od deset minuta nakon svog ulaska na teren. Igrala se 87. minuta kada je Fellaini postigao pogodak. Prođe li sastav Jose Mourinha u finale, sastat će se sa boljim iz duela između Liverpoola i Southamptona.