Edis Mulalić: Sudija je sudio odlično u ovom susretu, svaka mu čast!

04.11.2017 u 16:36

Dobojska Mladost je na ''pogon'' Abida Mujagića upisala vrijednu pobjedu u okviru 14. kola Premijer lige BiH savladavši Borac na domaćem terenu rezultatom 2:1.

Razloga za slavlje nakon susreta imao je trener domaćih, Edis Mulalić budući da je njegov tim ponovo na poziciji broj šest koja na proljeće vodi u ligu za prvaka BiH.

''Prije svega mislim da je ovo naša zaslužena pobjeda. Ne bih se složio sa kolegom Milinkovićem jer smo odlično ušli u susret i igrali jako dobro u prvih 35-30 minuta, a potom smo na nabijanja Borca nasjeli i utakmica se do kraja prvog poluvremena izjednačila. Bilo bi žalosno da smo mi danas izgubili. Bilo bi sramotno, jer smo imali šest-sedam zicera, a primili smo gol iz auta. Desi se i takve stvari se dešavaju pa nam je Borac bez ijedne šanse zabio gol. Ovo je naša zaslužena pobjeda, odlična utakmica. Sjajno smo se vratili i fizički i psihički poslije stvari koje su se dešavale u proteklom periodu. Ekipa je bila dosta pokretna, trkački raspoložena. Znali smo da će Borac igrati defanzivno pa smo u igru stavili dosta igrača koji ''znaju'' igrati lopte. Tu smo i napravili višak, napravili još nekoliko zicera, pa je bila i prečka. Bilo bi žalosno da danas nismo pobjedili. Može komentarisati ko hoće sudijske odluke, ali sudija je sudio odlično u ovom susretu, svaka mu čast'', rekao je Edis Mulalić na press konferenaciji nakon susreta.

Nakon ove pobjede ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja je šesta na tabeli sa 22 osvojena boda, a u narednom kolu gostuje ekipi Sarajeva.