(FOTO) Mreže mirovale u Doboju kod Kaknja

25.11.2017 u 14:46

Mladost i Široki Brijeg odigrali su utakmicu bez golova u Doboju kod Kaknja u okviru 16. kola BHT Premijer lige.

Prvo poluvrijeme susreta u Doboju nije ponudilo mnogo prilika. Široki je kontrolisao igru u prvih 45 minuta, ali nije uspio doći do gola. Prvu priliku na susretu zabilježio je Lazić, ali njegov udarac sa ivice šesnaesterca odlazi pored gola. U 22. minuti susreta prva ozbiljnija prilika za goste. Šutirao je Marković, ali je Velić spasio svoj gol. Nakon toga je pokušao i Menalo ali neprecizno. U 39. minuti susreta pokušao je i Šipić, ali je loše šutirao sa sedam metara i nije ozbiljnije ugrozio gol Bilobrka i na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku susreta prvu priliku je imao Wagner u 58. minuti susreta, ali je šutirao pored gola. Već u narednom napadu najbolja prilika za Široki u ovom susretu. Menalo je sjajno prošao po lijevoj strani ubacio na deset metara, ali je Lončar iz 100% prilike šutirao pored gola. Do kraja susreta Mladost je nizala prilike pred golom Bilobrka. Pokušavali su Mujagić, Arežina i Lazić, dok je najbolju priliku za domaće imao Aladin Šipić u 79. minuti susreta, ali je njegov udarac sa deset metara odbranio golman gostiju. U posljednjim minutama iskuljčen je i trener Mladosti Edis Mulalić. Na kraju je susret završen podjelom bodova.

MLADOST DK – ŠIROKI BRIJEG (0:0) Stadion: MGM Farm Arena.

MLADOST DK: Velić, Karahmet, Čomor, Metalsi, Regoje, Šećerović, Arežina, Hiroš, Mujagić, Šišić, Lazić. Trener: Edis Mulalić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, Ćorić, Wagner, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Marković. Trener: Goran Sablić.