(FOTO) Remi Čelika i Tuzla Cityja na Bilinom polju

23.09.2018 u 21:23

Fudbaleri Čelika i Tuzla Cityja remizirali su rezultatom 1:1 na stadionu Bilino polje u susretu 10. kola Premijer lige BiH.

(FOTO) Remi Čelika i Tuzla Cityja na Bilinom polju Foto: Muhamed Tunović/Oslobođenje

Fudbaleri Čelika i Tuzla Cityja odigrali su danas na stadionu Bilino polje zanimljiv duel 10. kola Premijer lige BiH, koji je ponovo donio veliku borbenost domaćeg tima, ali je istovremeno pokazao i da Tuzla City nastavlja dizati svoju formu i da definitivno ima viš kvaliteta nego što to pokazuje bodovni saldo ovog tima.

Čelik je bio bolji tim u prvih petnaestak minuta susreta, ali izabranici Adnana Orneka nisu mogli previše lako zaprijetiti protivničkom golu. S druge strane, nakon dvadesetak minuta igre Stojčev je sjajnim udarcem sa 30 metara dobro testirao Ružića, ali je ovaj bio siguran.

Ipak, bio je to pomalo nesvjesni poziv fudbalerima Tuzla Cityja da krenu ofanzivnije u nastavku susreta. Donijelo je to nekoliko šansi zaredom, Stojčev se razigrao i sjajno je stvarao šanse svojim saigračima, ali Ružić je redom zaustavljao Kojića, Šarčevića i Nukića, pa je bilo pravo čudo da je Čelik bio u igri nakon samo pola sata susreta.

Do kraja prvog dijela, dvije sjajne šanse je imao i Vojo Ubiparip koji je jednom prilikom promašio sa samo nekoliko metara, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Od početka drugog susreta, igra je bila nešto mirnija i nije bilo toliko prilika, a gosti su djelovali blago opasnije. Čelik je tražio jedanaesterac u 57. minuti, ali sudija Haris Kaljanac nije ga svirao, a onda je u 64. minuti poslije auta Čomor pronašao Ubiparipa, koji glavom spušta za Crnkića, a ovaj trese mrežu domaćih 1:0 lijepim udarcem.

Nije međutim dugo trajala radost Tuzlaka. Bevab prolazi Vukmirovića u 67. minuti, ovaj ga faulira i sudac Kaljanac pokazuje na bijelu tačku, a mrežu gostujućeg tima pogađa Anel Dedić za 1:1.

Do kraja meča, Čelik je zaigrao ipak nešto ofanzivnije, bio je bolji tim i stvorio je nekoliko poluprilika, ali promjene rezultata nije bilo, pa je meč okončan remijem od 1:1.

Čelik sada ima 13 bodova i zauzima sedmo mjesto na tabeli, dok je Tuzla City sa osam bodova na desetom mjestu.