(FOTO) Remi Mladosti i GOŠK-a

07.03.2018 u 17:12

Mladost i Gošk podijelili su bodove u Doboju u 22. kolu Premijer lige BiH odigravši 1:1

U posljednjoj utakmici regularnog toka prvenstva dobojska Mladost je na svojoj MGM Farm Areni ugostila Gošk iz Gabele.

Na otvaranju susreta Mladost je zaprijetila preko Harisa Dilabvera koji je šutirao preko gola sa pet metara u 10. minuti susreta. Samo dvije minute kasnije na drugoj strani odlična prilika za Josipa Ereiza koji šutira sa 10 metara, ali loptu sa gol linije izbacuje iskuni Bojan Regoje. Uslijedila je potom opsada gola  Dalibora Kozića. Prilike za Mladost imali su Arežina, Šećerović i Mišić, ali mreža tima iz Gabele se nije tresla. Umalo da uslijedi kazna. Sam pred gol Emila Velića izlazi Nardin Mulahusejnović, ali golman Mladosti pravovremenom intervencijom spašava svoj gol. Već u narednom napadu Mladost dolazi u vodstvo. Sjajan ubačaj sa lijeve strane Abida Mujagića koristi Haris Dilaver koji matira Kozića sa pet metara za 1:0 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Vrijedi istači kako je gol Filipa Arežina iz 23. minute poništen i u namjanju ruku sumnjiva odluka Ilije Živkovića.

Mladost je nastavila sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, ali gosti iz Gabele su uspjeli postići gol preko rezerviste Marića. Mulahusejnović je snažno šutirao sa dvadesetak metara, pogodio stativu, a odbijenu loptu u mrežu Velića je pospremio rezervista Mario Marić za veliku radost tima iz Gabele u 85. minuti susreta. Samo dvije minute kasnije isključen je Aladin Isaković kapiten Mladosti nakon što je na sredini terena faulirao Stjepana Vegu i dobio drugu javnu opoemenu na ovom susretu. U posljednjim momentima susreta Mladost je mogla do tri boda, ali je udarac Filipa Arežine sa desetak metara sjajno spasio Dalibor Kozić i meč je okončan podjelom bodova.

MLADOST DK – GOŠK 1:1 (0:1)

Stadion: MGM Farm Arena. Gledalaca: 300

Strijelci: 1:0 Haris Dilaver 42', 1:1 Mario Marić 85'

Žuti kartoni: Odak ( Gošk), Arežina (Mladost)

Crveni karton: Aladin Isaković (dva žuta kartona 62' i 87')

Sudije: Ilija Živković (Orašje), Senad Ibrišimbegović (Travnik), Fikret Bačić (Lukavac), Miloš Gigović (Gradiška). Delegat: Vladimir Glavaš (Drinovci).

MLADOST DK: Velić, Mišić, Karahmet, Isaković, Regoje, Zahirović, Šećerović, Hiroš (od 66. min Šišić), Arežina, Mujagić, Dilaver. Trener: Edis Mulalić.

GOŠK: Kozić, Čolić, Rodin, Isić, Odak (od 66. Raguž), Hasanović (od 66. min Hyong Uk So), Vego, Ereiz, Mišić, Barić (Marić od 74. minute), Mulahusejnović. Trener: Feđa Dudić.