(FOTO) Remi Željezničara u generalci pred nastavak prvenstva

11.02.2018 u 15:39

Fudbaleri Željezničara remizirali su rezultatom 0:0 u utakmici koju su odigrali u Mostaru protiv starog rivala FK Velež.

(FOTO) Remi Željezničara u generalci pred nastavak prvenstva Foto: Armin Herić/FK Željezničar

Bila je ovo pretposljednja provjera Plavih pred start prvenstva u BHTelecom Premijer ligi BiH, u kojem že Željezničar gostovati u Krupi na Vrbasu. Željezničar će sutra odigrati i posljednji duel protiv ekipe Bosne iz Visokog.

Željezničar je današnji susret započeo u sastavu: Kjosevski - Stevanović, Graovac, Bogičević, Mehremić - Vranješ, Hajdarević - Zakarić, Ramović, Zec - Ubiparip.

Sa druge strane Ibro Rahimić je izabrao sljedećih jedanaest fudbalera: Bobić – Doljančić, Imamović, Kuduzović, Dario – Ćosić, Mujezinović, Lucas – Kulović, Behram, Brandao.

Nakon par minuta početnog ispitivanja snaga i rekli bismo privikavanja na podlogu, Željezničar je u osmoj minuti imao priliku da dođe do prednosti. Zakarić je oboren u kaznenom prostoru, ali udarac Ubiparipa sa bijele tačke zaustavila je stativa. Samo dvije minute kasnije, Rođeni su imali priliku preko Mujezinovića, koji je šutirao sa 20-ak metara pored gola Kjosevskog. U 20. minuti pokušao je i Brandao, ali golman Željezničara je bio siguran. Četriri minute kasnije Vranješov pokušaj iz slobodnog udarca sa 18 metara, završio je iznad prečke gola Bobića.

Brazilac Brandao je u 31. minuti bio ponovo 'oči u oči' sa Kjosevskim, ali je kapiten Plavih i iz ovog duela izašao kao pobjednik. Željezničar je do kraja poluvremena imao inicijativu, ali nisu uspijevali da naprave izrazitu šansu za postizanje pogotka, pa se na poluvrijeme otišlo sa početnih 0:0.

Drugi dio Velež je otvorio sa novom prilikom nakon ubačaja iz kornera, ali odbrana Plavih je dobro reagovala. Novi sudar su imali Brandao i Kjosevski u 54. minuti, ali je ponovo kapiten Plavih bio uspješniji. Deset minuta kasnije Zec je izašao sam ispred Bobića, ali se ovog puta Bobić iskazao svojom intervencijom.

U 65. minuti možda i najbolja prilika za Željezničar. Prvo je Zec sjajno prošao i šutirao golman Veleža brani, a u nastavku akcije odličan šut Vranješa i još bolja intervencija Bobića, koji je loptu odbio u korner. Admir Adžem je svoje prve izmjene izvršio u 67. minuti kada su Zeca i Hajdarevića zamijenili Crnov i Šabanadžović. Na tempo utakmice u tim trenucima je utjecao i veliki broj izmjena u redovima Veleža, koji su izmijenili gotovo cijelu postavu. Doljančić je imao priliku u 79. minuti kada je šutirao sa desne strane iskosa, ali je Kjosevski bio danas na visini zadatka. U 82. minuti Bogićevića, Ubiparipa i Ramovića zamijenili su Osmanković, Kajkut i Zeba. Imao je Crnov priliku u 85. minuti da dovede Plave u vodstvo, ali je nakon greške Rahimića loše šutirao, pa rezervnom golmanu nije bilo teško odbraniti njegov udarac. Mujanović je u 87. minuti imao dvije sjajne prilike kada se u dva navrata našao sam ispred Kjosevskog koji je odlično reagovao u oba navrata i nije dozvolio pogodak u svojoj mreži. To je ujedno bila i posljednja prilika na današnjoj utakmici.

Sve u svemu dopadljiva utakmica kojoj su u konačnici falili samo pogoci. Željezničar će sutra odigrati utakmicu protiv Bosne u Visokom i okrenuti se susretu proljetnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv FK Krupa, dok je pred Veležom još tri sedmice priprema za duel na Otoci protiv Olimpika.