(FOTO/VIDEO) Borbeno Sarajevo nastavilo pobjednički niz pod palicom Almira Hurtića

10.04.2016 u 17:50 Piše: Kenan Kaloper

Fudbaleri Sarajeva nastavili su danas pobjednički niz u Premijer ligi, koji je započeo dolaskom Almira Hurtića na klupu. Sarajevo je sa 2-1 savladalo bijeljinski Radnik.

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo, i dalje je u igri za naslov prvaka, pošto je i danas uspjelo doći do tri boda. Sarajevo je u dosta tvrdoj utakmici dobilo Radnik, a iako su gosti u najavi utakmice tvrdili da na Koševo dolaze odigrati sa što manje stresa i sačuvati se za duel protiv Širokog Brijega u Kupu BiH, to se nije desilo. Radnik je na koševski travnjak istrčao u najjačem sastavu i sa vidljivom namjerom da osvoji bodove.

Sarajevo je dobro otvorilo utakmicu i bilo je bolji tim u cijelom prvom poluvremenu. Već u prvih 15 minuta susreta, Amer Bekić je šutirao malo preko gola iz dobre pozicije, a potom je i pogodio mrežu Asmira Avdukića, ali iz ofsajd pozicije poslije centaršuta Duljevića.

Radnik je igrao uglavnom defanzivnije i nije baš pokazivao preveliku želju da ide naprijed, ali je i pored toga ekipa Slavka Petrovića u pojedinim situacijama uspijevala napraviti probleme Sarajevu. To su uglavnom radili Marko Obradović i Dušan Hodžić, no uvijek je izostajala realizacija njihovih akcija, odnosno najčešće nisu ni upućivali udarac ka golu Sarajeva.

Domaći tim je do vodstva stigao u 33. minuti, iz situacije koja i nije previše obećavala. Rustemović je iz kornera dodao loptu po zemlji do Okića, ovaj odigrao povratni pas, a Rustemović oštro i precizno centrirao u sredinu. Amer Bekić je samo zakačio loptu glavom, a ona je završila iza leđa Asmira Avdukića.

Bio je to konačan rezultat prvog dijela, ali uzbuđenja se nisu na tome završila. Gosti su bili nezadovoljni činjenicom da su primili gol na pomalo glup način, pa su nervozno napravili nekoliko oštrijih startova. U takvom odnosu snaga na terenu, fudbal i nije bio baš u prvom planu nijednom timu.

Drugo poluvrijeme je počelo potpuno drugačije u odnosu na prvo. Radnik je bio bolji tim i visokim presingom je onemogućavao fudbalere Sarajeva da naprave išta konkretno u ofanzivi, a Radovac i Rustemović su imali ogromne probleme da organizuju napade Sarajeva. Igralo se uglavnom na polovini Sarajeva, ali osim pokušaja Obradovića koji je otišao preko gola nakon centaršuta Dušana Hodžića, gosti ponovo nisu zabilježili niti jednu ozbiljniju priliku.

Sarajevo je ulaskom Emersona pola sata prije kraja utakmice ponovo došlo do terenske ravnoteže, a nedugo potom je došlo i do vodstva. Haris Duljević je odlično oteo jednu loptu Jakovljeviću, potom je odigrao dobro za Benku, a ovaj nesebično proigrao Amera Bekića, koji je u 66. minuti postigao svoj drugi gol za domaći tim.

Do kraja susreta, oba tima su imala po nekoliko polušansi, ali i jedni i drugi su igrali dosta tvrdo i oprezno. Nakon što je Dejan Maksimović promašio dobru šansu u samom finišu susreta, gol Sarajeva je pogodio Dino Beširević poslije lijepe akcije, čime je donio barem malo neizvjesnosti utakmici.

Međutim, rezultat se više nije mijenjao pa je meč na kraju i završen sa 2-1. Ovim se porazom Radnik definitivno oprostio od šansi da izbori plasman u evropska takmičenja preko pozicije u Premijer ligi BiH, ali je isto tako pokazao i da se može nositi sa najozbiljnijim protivnicima u ligi. S druge strane, Sarajevo je sebi ipak olakšalo sebi nastavak sezone i borbu za plasman u evropska takmičenja ili samu titulu.