(FOTO/VIDEO) Krupa odnijela bod s Koševa: Ahmetović i pored gola tragičar utakmice

23.04.2017 u 18:45

FK Sarajevo i FK Krupa odigrali su na stadionu Asim Ferhatović Hase utakmicu petog kola Lige za prvaka. Konačan rezultat glasio je 1:1 (0:0).

Gledaoci nisu imali puno toga za vidjeti u prvom dijelu. Sarajevo je imalo jalovu inicijativu, ali se iz toga nisu izrodile neke velike prilike. Kada bi Bordo napadači došli u priliku da ugroze gol Kutića, njihovi udarci bi bili izblokirani od strane odbrane gostiju.

Gosti su opredijelili za odbranu i pokušaje iz kontranapada, ali tokom prvog dijela nisu uspjeli da kreiraju opasnost po gol Pavlovića.

S druge strane, Sarajevo je imalo inicijativu, ali nije uspjelo kreirati izrazitu priliku i doći do prednosti. Dva pokušaja Ahmetovića, koje je izblokirala odbrana gostiju, te pokušaji Sarića sa distance, nisu urodiliplodom, pa se na pauzu otišlo sa početnim rezultatom, 0:0.

Vrijedi izdvojiti i spornu situaciju iz 34. minute kada je sudija signalizirao ofsajd umjesto da pokaže na bijelu tačku, što je izazvalo salvu negodovanja među domaćim.

Drugi dio je donio puno bolju igru obje ekipe. Na samom otvaranju drugog dijela, Bordo tim dolazi do prednosti. Crnkić je oboren na ivici šesnaesterca, a sudija Sivac je pokazao na bijelu tačku. Ahmetović je bio siguran i pogodio za vodstvo tima sa Koševa. radost Bordo tima trajala je samo nekoliko minuta. Mirković je izveo korner, Koljić je šutirao, ali je Hodžić loptu sa gol linije izbacio u polje. Nakon povratne lopte Vukotića, koljić se snalazi bolje i matira Pavlovića. Igrala se 55. minuta.

Pet minuta kasnije nevjerovatan promašaj Ahmetovića. Crnkić je šutirao sa 15 metara, Kutić je odbranio njegov udarac, a Ahmetović je pred sobom imao prazan gol, ali je glavom šutirao preko prečke gola gostiju. Imali su gosti još jedan sjajan udarac. Koljić je u 64. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane, šutirao glavom, ali je Pavlović sjajnom intervencijom izbacio loptu u korner.

Bordo tim je do kraja u igru uveo Husejinovića i Lelića te je imao terensku inicijativu, no gosti su se sjajno branili, a na kraju i odnijeli bod s Koševa.

Sarajevo sada ima pet bodova manje od vodećeg Željezničara, dok Krupa ima dva manje od Slobode.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Duljević, Sarić, Crnkić, Hebibović, Mihojević, Al. Bekić, Ahmetović, Ivetić i Kovačević.

FK Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Čomor, Aleksić i Mirković.