(FOTO/VIDEO) Mladost deklasirala Čelik i vratila se na pobjednički kolosijek

02.10.2017 u 17:52 Piše: Kenan Kaloper

Fudbaleri Mladosti danas su u okviru 10. kola Premijer lige BiH očekivano i potpuno zasluženo na svom terenu savladali Čelik. Meč je okončan rezultatom 4:0 za domaći tim.

Mladost je u današnji duel sa Čelikom ušla kao apsolutni favorit s obzirom na rezultate ostvarene u dosadašnjem dijelu sezone, a domaći su od početka susreta i pokazali da je uloga favorita potpuno opravdana, jer su Čelik nadigrali u svim segmentima igre.

Domaći tim je nanizao nekoliko poluprilika već u prvih pet ili deset minuta, a najbolju je imao Anes Vazda, koji je iz sjajne pozicije poslije kombinacije sa Abidom Mujagićem šutirao pored gola.

Igrala se tada 9. minuta susreta, no bio je to samo uvod u ono što je uslijedilo dvije minute kasnije. Mrežu gostiju je zatresao Abid Mujagić nakon odlične akcije po desnoj strani sa Darkom Mišićem.

Nije se Čelik mogao sve i da je htio dodatno otvoriti, jer je Mladost sve izlete gostiju na svoju polovinu kažnjavala veoma brzim kontranapadima, koje su predvodili Arežina kroz sredinu i Lazić i Mujagić po krilima. Stoga nije bilo veliko iznenađenje što bi gosti, svaki put kad izgube loptu, faulovima zaustavljali domaće fudbalere. Ipak, nakon nekoliko opasnih udaraca postalo je jasno da bi im se ta igra mogla osvetiti, a upravo se to i desilo u samom finišu prvog dijela.

Prethodno je u dva navrata Matej Marković zaustavljao udarce Milivoja Lazića i nakon odbijene lopte i Anesa Vazde, koji ga je pogodio u glavu i povrijedio, pa je meč zaustavljen na pet minuta. Taman kada je produženo prvo poluvrijeme trebalo završiti, Arežina je majstorski pogodio mrežu gostiju iz slobodnog udarca za konačan rezultat prvog dijela i praktično rješavanje pitanja pobjednika.

Tek je u drugom poluvremenu Mladost pokazala koliko je zapravo ove sezone kvalitetniji tim od Čelika. Teško je prebrojati sve šanse koje su stvorili izabranici Edisa Mulalića i njegovog zamjenika Bakira Šerbe, koji je danas vodio kakanjski tim.

Mladost je od prve do posljednje minute drugog dijela dominirala, a kada je najbolju ocjenu u redovima gostiju zaslužio i pored ''kiše'' primljenih golova čuvar mreže Matej Marković, onda je jasno kakvu smo utakmicu danas gledali na MGM Farm Areni.

Domaći tim je stigao do trećeg gola nakon odličnog centaršuta Filipa Arežine, kada je glavom praktično Markovića lobovao nekadašnji fudbaler Čelika Aladin Isaković.

Igrala se tada 57. minuta susreta, a devet minuta kasnije, ponovo je Arežina odigrao ključnu ulogu kod postizanja gola. U kombinaciji koju je Čeliku Mladost pokušala prodati više puta u današnjem susretu, Arežina je iz kornera ubacio na drugu stativu, gdje je loptu glavom na peterac vratio Bojan Regoje. Tu se najbolje snašao Anes Vazda, koji je za svoje današnje zalaganje definitivno zaslužio pogodak.

Na dobro posjećenoj MGM Farm Areni do kraja susreta je zabilježeno još nekoliko šansi, a njih par je propustio i Čelik, čijim se igračima ne može zamjeriti na zalaganju. Ipak, prilično je jasno da je današnji susret njihov maksimum i da ih čeka vrlo teška i vjerovatno vrlo neizvjesna borba za opstanak u ligi, koju definitivno ne mogu čekati sa previše optimizma.

S druge strane, Mladost je nakon serije nešto lošijih rezultata pokazala da kvalitetom spada u gornji dom premijerligaškog fudbala, a ostaje da se vidi da li će uspjeti da zadrži svoje mjesto među prvih šest timova, koje vodi u ligu za prvaka na proljeće.