(FOTO/VIDEO) Mršav derbi okončan bez pogodaka

15.04.2018 u 18:20

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara su remizirali u petom kolu Lige za prvaka, bilo je 0:0 u jednoj veoma lošoj fudbalskoj predstavi.

(FOTO/VIDEO) Mršav derbi okončan bez pogodaka Foto: Jasmin Konjhodžić

Sarajevo je uoči samog meča bilo oslabljeno jer na tribinama stadiona Asim Ferhatović Hase nije bilo najvatrenijih pristalica Bordo kluba zbog bojkota, pa su na derbiju prisustvovali samo navijači Željezničara, Manijaci.

Utakmica sama po sebi je bila veoma loša i negledljiva, a kao rezultat toga je još jedan derbi bez pogodaka koji je Željezničar izjednačio na vrhu tabele sa mostarskim Zrinjskim, oba kluba imaju po 59 bodova dok je Sarajevo ovim bodom korak dalje od trećeg mjesta.

Na prvu šansu se čekalo do 23. minute susreta kada je Sarajevo imalo stopostotnu šansu. Hebibović je ubacio sa desne strane za Rahmanovića koji je bio usamljen u sredini, namjestio se i pogodio stativu. Pet minuta kasnije Vranješ je tražio jedanaesterac zbog starta Bekića, no Mujić je odmahnuo rukom.

U 34. minuti susreta Sarajevo ponovo prijeti. Crepulja proigrao Ahmetovića koji je uposlio Kuzmanovića, a on je ubacio u sredinu gdje je zakasnio Rahmanović i dobra šansa je otišla u nepovrat. Tri minute kasnije Osmanković je glavom šutirao pored gola što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu.

Ahmetovićev pokušaj u 50. minuti je otišao preko gola Kjosevskog da bi pet minuta kasnije Sarajevo ponovo zaprijetilo. Ahmetović je ubacio sa desne strane, Sarić je vratio u sredinu za Hebibovića koji je glavom šutirao pravo u golmana Željezničara.

Sarajevo je ponovo zaprijetilo u 61. minuti susreta. Nakon Hebibićevog centaršuta sa desne strane, Rahmanović je glavom šutirao, no pored gola Kjosevskog.

Pretposljednje uzbuđenje na utakmici je viđeno u 84. minuti susreta kada je Mustafić šutirao iz velike udaljenosti, no lopta je otišla pored gola Kjosevskog da bi četiri minute kasnije Željezničar imao najveću šansu preko Zajmovića, ali je Pavlović zaustavio njegov udarac, te je derbi okončan bez pogodaka i bez pobjednika.

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledatelja: 5.000. Sudija: Mujić Elvis (Banovići). Žuti kartoni: Kuzmanović, Velkoski (Sarajevo), Bogičević (Željezničar).

Sarajevo: Pavlović, Hebibović, Bekić (66. Šabanović), Adukor, Mujakić, Sarić, Crepulja, Rahmanović (70. Herić), Kuzmanović, Velkoski, Ahmetović (78. Mustafić). Trener: Husref Musemić.

Željezničar: Kjosevski, Osmanković, Mehremić, Bogičević, Graovac, Blagojević, Hajdarević, Vranješ, Zakarić (81. Žerić), Zajmović, Ubiparip (70. Kajkut). Trener: Admir Adžem.