13.05.2018 u 18:46 Piše: Emir Katana

Fudbaleri Širokog Brijega su u devetom kolu Lige za prvaka na Pecari pobijedili Željezničar sa 3:1

(FOTO/VIDEO) Oproštaj Wagnera zasjenio odličnu utakmicu na Pecari: Široki bolji od Želje Foto: Armin Herić/fkzeljeznicar.ba

Na utakmici u kojoj su se od domaće publike na Pecari oprostili Wagner i Jure Ivanković Široki Brijeg je sasvim zasluženo pobijedio Željezničar sa 3:1.

U sedmoj minuti utakmice velika šansa za domaće. Kvesić je ubacio sa lijeve strane, a jedan igrač Širokog Brijega je šutirao, no Kjosevski je sa gol linije spasio loptu da bi četiri minute kasnije domaći poveli preko Matića koji je glavom matirao golmana plavih.

Nakon vodećeg gola Željezničar je pokušao doći do izjednačenja, a u jeku njihovih napada Široki je udvostručio prednost na Pecari. Ćorluka je ubacio sa desne strane u sredinu gdje je najprisebniji bio Menalo koji je glavom matirao Kjosevskog i postigao 11. pogodak ove sezone.

Željezničar je smanjio prednost Širokog Brijega u 31. minuti utakmice. Poslije centaršuta Gorana Zakarića sa desne strane, Sinan Ramović je glavom postigao pogodak za smanjenje rezultata na Pecari.

Do kraja prvog dijela viđene su još tri šanse. Prvo je u 45. minuti Zec sjajno šutirao sa lijeve strane, no lopta je otišla preko gola da bi onda na drugoj strani uzvratili Wagner i Lončar koji su imali odlične šanse, no promjene rezultata nije bilo, te je ostalo 2:1.

Na prvu šansu u nastavku se čekalo do 54. minute susreta kada je pokušaj Ivankovića zaustavio Kjosevski. U 72. minuti susreta igru je napustio legendarni Wagner uz ovacije kompletnog stadiona Pecara, pa čak i navijača Željezničara, a njega je zamijenio Dražen Bagarić. Širokobriježani su postigli treći gol u 74. minuti susreta. Nakon ubacivanja sa desne strane najbolje se u kaznenom prostoru Željezničara snašao Mateo Marić koji je pogodio mrežu Kjosevskog.

Dvije minute kasnije Ivanković je sjajno šutirao, ali je pogodio stativu gola golmana Željezničara da bi u 80. minuti Željo imao dobru šansu. Ramović je uposlio Žerića koji je proslijedio loptu za Ubiparipa, no njegov udarac su izbacili igrači Širokog Brijega sa gol linije.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, te je ostalo 3:1.

Stadion: Pecara. Gledatelja: 1.000. Sudija: Živković Ilija (Orašje). Žuti kartoni: Bralić (Široki Brijeg). Strijelci: 1:0 Matić (11), 2:0 Menalo (28), 2:1 Ramović (31), 3:1 Marić (74).

Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić, Matić (46. Begonja), Ivanković (84. Baraban), Marić, Wagner (72. Bagarić), Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Perković. Trener: Goran Sablić.

Željezničar: Kjosevski, Hadžić, Graovac, Bogićević, Mehremić, Šabanadžović (77. Modić), Vranješ (58. Hajdarević), Zakarić, Zec (58. Žerić), Ramović, Ubiparip. Trener: Admir Adžem.