(FOTO/VIDEO) Sarajevo osramoćeno na Koševu: Metalleghe odnio puni plijen!

22.08.2016 u 19:22 Piše: Nermin Aljić

Sarajevo i Metalleghe su danas na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrali posljednju utakmicu 6. kola BHT Premijer lige.

Prvi šut na utakmici je 'upisao' Haris Duljević u 3. minuti kada je pokušao s nekih 40 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola. Prva naredna ozbiljna šansa je rezultirala golom, ali u mreži domaće ekipe. Bibić je izveo korner, a Stakić je pogodio glavom nakon loše reakcije odbrane Bordo tima.

Sarajevo je umalo poravnalo u 20. minuti. Ahmetović je šutirao, golman gostiju je bio savladan, a Radulović izbija loptu s gol linije. Metalleghe je bio 'opasnija' ekipa u nastavku. U 35. minuti Pavlović velikom mukom brani šut s 25 metara iskosa i spašava svoj tim. Vrijedi istaći da u tim trenucima Sarajevo nije uspjelo preći centar skoro pet minuta.

U 42. minuti Novaković šutira nakon kornera s deset metara, ali lopta odlazi visoko preko gola. Pred sami kraj Metalleghe ne uspijeva postići pogodak u dva navrata. Prvo je Bibić izašao sam ispred Pavlovića, ali loptu šalje visoko preko gola, a već u idućem napadu Popović također šalje loptu preko gola sa samo nekoliko metara, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:1.

Sarajevo je napravilo dvostruku izmjenu na početku drugog dijela. Izašli su Radovac i Ćetković, a ušli su Amer Bekić i Crnkić. Upravo je Crnkić imao sjajnu šansu u 48. minuti kada je napravio solo prodor i šutirao, ali Fejzić brani. Samo dvije minute nakon toga u dobroj poziciji se našao Ahmetović, no njegov šut blokira Bibić.

U 59. minuti susreta prilika za Metalleghe. Nakon loše intervencije Pavlovića lopta dolazi do Popovića koji pogađa stativu. Gosti iz Jajca do dva gola prednosti dolaze u 61. minuti susreta. Kovač je izašao sam pred Pavlovića i udarcem po zemlji pogodio mrežu Sarajeva.

Sarajevo je smanjilo rezultat u 74. minuti susreta. U šesnaestercu gostiju najbolje se snašao Mersudin Ahmetović i matirao Fejzića. Isti igrač imao je priliku deset minuta kasnije, ali njegov udarac odlazi pored lijeve stative Fejzićevog gola. Novu priliku Sarajevo je imalo u 86. minuti, ali udarac Novakovića odlazi pored gola Fejzića.

Bordo tim je do kraja pokušao doći do poravnanja, ali nije uspio, pa je Metalleghe nakon četiri vezana poraza upisao pobjedu, dok je Sarajevo upisalo prvi poraz u novoj sezoni, ali jako bolan.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Rustemović, Novaković, Duljević, Sarić, Balić, Radovac, Ćetković, Al. Bekić i Ahmetović.

Metalleghe: Fejzić, Benović, Bibić, Smajić, Helvida, Sakan, Selimović, Rašić, Radulović, Stakić i Popović.