(FOTO/VIDEO) Sarajevo rutinskom pobjedom nad Vitezom okončalo jesenju polusezonu

10.12.2017 u 15:48

Fudbaleri Sarajeva savladali su rezultatom 3:0 Vitez na gostujućem terenu u okviru 18. kola Premijer lige BiH, čime su uspješno okončali jesenji dio sezone.

Utakmica koja je prvobitno trebala početi u 13 sati pomjerena je za sat vremena zbog snijega, a iako je još prije njenog samog početka sudac Dragan Petrović priznao da su uslovi za igru jako loši, ponovio je da se ona danas jednostavno mora odigrati.

Tako je i bilo. Nezadovoljni fudbaleri Sarajeva istrčali su na teren i u potpunosti nadigrali slabašni domaći tim, koji se već polako može pripremati za život u Prvoj ligi Federacije BiH. Igrala se 6. minuta kada je Mersudin Ahmetović donio prednost Sarajevu nakon odličnog prodora Amara Rahmanovića i povratne lopte u sredinu.

Prethodno je Ahmetović promašio jako dobru šansu da donese Sarajevu vodstvo nakon dodavanja Hebibovića u drugoj minuti, a i domaći su zaprijetili preko Novaka, čiji je udarac zaustavio Bojan Pavlović.

Sarajevo je i nakon postignutog gola bilo bolji tim, no teren poput današnjeg u Vitezu svakome bi stvorio probleme i neprilike, pa je bila jasna namjera gostiju da što prije dođu do drugog gola i riješe pitanje pobjednika.

To im je za rukom pošlo već u 15. minuti, kada je poslije slobodnog udarca Velkoskog lopta stigla do Almira Bekića nakon odbijanja od živi zid, a lijevi bek Sarajeva je jako lijepim udarcem smjestio iza leđa golmana domaćina Jurice Badrova.

Bilo je već tada sasvim izvjesno da za Vitez nema povratka u utakmicu, a da ni Sarajevo neće previše srljati i da će se truditi da se troši u što je moguće manjoj mjeri. Tako nije bilo problema za goste da privedu prvo poluvrijeme kraju sa sigurnim vodstvom.

Nije ni drugo poluvrijeme donijelo značajno drugačiju sliku na stadionu u Vitezu. Domaći su malo više rizikovali i više pokušavali, a Sarajevo je više prijetilo iz brzih kontranapada.

I pored toga, golova ni velikih šansi nije bilo sve do 76. minute, kada je novi pogodak za Sarajevo postigao Mersudin Ahmetović. Nakon dodavanja Anela Hebibovića sa desne strane, lopta je nekako došla do Mersudina Ahmetovića, koji se driblinzima oslobodio protivničkih igrača i savladao golmana Badrova.

Do kraja susreta nije bilo promjena, pa je Sarajevo zabilježilo još jednu veliku i ubjedljivu pobjedu, te je na najbolji način iskoristilo kiks Širokog Brijega i preskočilo ga na tabeli.