(FOTO/VIDEO) Sarajevo ubjedljivo u Vrapčićima, 'evropski san' je ponovo u rukama Bordo tima

30.04.2016 u 18:43 Piše: Sport1.ba

Velež je danas u Vrapčićima ugostio Sarajevo u okviru 27. kola BHT Premijer lige. Bordo tim je došao po pobjedu, što je na kraju i ostvario, ubjedljivim rezultatom od 3:0.

Sarajevu je danas falilo nekoliko igrača radi suspenzija zbog kartona, no to nije omelo Hurtićev tim, koji je od samog početka pokazao da želi tri boda danas.

Već u prvoj ozbiljnoj šansi Sarajevo dolazi do prvog gola. Duljević je ubacio iz kornera, a Harba, koji je danas dobio priliku od prve minute, pogađa glavom za vodstvo gostiju. U osmoj minuti je moglo biti 2:0, ali Mahinić u posljednji trenutak izbija loptu ispred Emersona koji je bio u dobroj poziciji. Brazilac je pokušao nekoliko minuta nakon toga odličnim šutem s 20 metara, no Bobić brani.

Uslijedilo je nekoliko vezanih prilika za Okića, koji nakon trećeg puta uspijeva pogoditi. Duljević je u 22. minuti ubacio, a Okić glavom matira Bobića za povećanje vodstva Bordo tima. Vrijedi istaći da krilni napadač nije slavio gol, koji je postigao svom bivšem timu, za što je nagrađen skandiranjem domaćih navijača.

Sarajevo je i nakon drugog gola bilo bolja ekipa na terenu, a sada je uslijedilo nekoliko vezanih šansi za kapitena Duljevića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je komplikovao u dva navrata, no u 40. minuti je uspio pogoditi. Emerson mu je asistirao povratnom loptom, a on sjajno pogađa s vrha kaznenog prostora te je rezultat na pauzi glasio 3:0.

U 53. minuti Duljević propušta veliku šansu za Sarajevo i pogađa okvir gol, a onda već u narednom napadu na drugoj strani Rovčanin pogađa prečku gola Sarajeva, na kojem je u drugom dijelu stajao Delač, koji je ušao umjesto Pavlovića. Odmah nakon toga Čataković ulazi u igru umjesto Duljevića, a kapitensku traku je preuzeo Radovac.

Čataković je pokušao u 66. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara, ali lopta je otišla malo preko gola. U 71. minuti priliku za igru je dobio i Gljiva, koji je ušao umjesto Kovačevića. Zadnjih 20 minuta nije ponudilo skoro ništa, pa je konačan rezultat glasio 3:0 u korist Bordo tima.

Sarajevo je ostvarilo važnu pobjedu u borbi za nastup u evropskim takmičenjiam naredne sezone, dok je Velež upisao još jedan poraz. Računica za Bordo tim je jasna, sve pobjede do kraja garantuju nastup u Evropa ligi naredne sezone.

FK Velež: Bobić, Alikadić, Jakirović, Mahinić, Kodro, Serdarević, Rovčanin, Jakupović, Ćemalović, Lukomirak i Papaz

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Kovačević, Okić, Duljević, Emerson, Mihojević, Al. Bekić, Barbarić, Harba i Radovac.