Krupa deklasirala Slobodu, remi Metalleghea i Olimpica

27.08.2016 u 19:26 Piše: Alen Memić

Pored duela između Radnika i Sarajeva, u popodnevnom terminu odigrane su još dvije utakmice sedmog kola BHT Premijer lige. Krupa je iznenađujuće deklasirala Slobodu sa 3:0, dok između Metalleghea i Olimpica nije bilo pobjednika (1:1).

U Travniku na stadionu Pirota Metalleghe je ugostio Olimpic. Ništa se nije dešavalo do 27. minute, kada udarac Smajića odlično brani golman Olimpica Dejan Bandović.

U 35. minuti najbolja šansa za Olimpic u prvom poluvremenu. Amir Zolj je sjajno šutirao, ali nije imao sreće, pogodio je prečku.

U drugom poluvremenu ništa se nije dešavalo do 64. minute, kada domaći dolaze u vodstvo. Nakon asistencije Rašića strijelac je bio Nebojša Popović.

U 71. minuti penal za Olimpic, a siguran sa bijele tačke bio je Bojan Regoje za 1:1.

U 74. i 76. minuti dvije prilike za Plakala, ali golman domaćih Fejzić sjajno brani. Dvije minute kasnije Popović u šansi za domaće, ali nema promjene rezultata.

Do kraja se nije ništa dešavalo, pa je ovo bio i konačan rezultat.

U drugoj utakmici popodnevnog termina lider Sloboda gostovala je Krupi na Vrbasu.

Utakmica je počela dobro, u šestoj minuti Sloboda je imala veliku priliku, ali udarac Zeca sa pet metara je izblokiran. Krupa je uzvratila tri minute kasnije, nakon centaršuta Koljića Dujaković sa 2-3 metra promašuje čist zicer.

U 30. minuti, Krupa je povela. Koljić je bio u naletu, Pirić ga srušio u šesnaestercu i sviran je penal. Siguran realizator bio je Mirković za vodstvo domaćih od 1:0.

Sloboda je jako slabo stajala na terenu, Dujaković je u 43. minuti dobro šutirao sa 20 metara, ali je bio za malo neprecizan.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći, u 48. minuti nova dobra kombinacija Koljića i Dujakovića, koji šutira pravo u Pirića. U 54. minuti Krupa je udvostručila vodstvo. Nakon sjajne solo akcije Redžić je matirao Pirića.

Još jedna prilika za Krupu u 56. minuti, Dujaković je sa centra krenuo ka golu Slobode ali ga je stigao Đidić u posljednjem trenutku.

U 68. minuti još jedna velika šansa za Krupu. Redžić je prošao po desnoj strani i uposlio Koljića koji je sjajno šutirao, ali je pogodio prečku. Domaćin mnogo bolji protivnik, Sloboda izgleda neprepoznatljivo.

U 77. minuti novi gol domaćih. Perić, kojo je minut prije zamijenio Koljića, dobro je pratio jednu akciju i sa 2 metra poslao loptu u mrežu Slobode.

Do kraja je Krupa mirnom igrom privela utakmicu kraju za veliku pobjedu.