LIVE: BHT Premijer liga 5. kolo 23.08.2015.

23.08.2015 u 16:01 Piše: Sport1.ba

90+4' Kraj i u Mostaru.

90+4' Posljednja šansa za Zrinjski da napravi nešto više iz slobodnog udarca.

90' Olimpic je pobijedio u Banja Luci sa 1:0.

90+3' Kresinger je u igri.

90' Još četiri minuta u Mostaru.

90' Karić je izašao sam pred golmana Ružića koji opet brani. Još pet minuta sudijske nadoknade. Stefan je ušao umjesto Raščića.

89' Stojanović je centrirao, ali odbrana gostiju odlično reaguje. Jović je pokušao sa ivice šesnaesterca ali Fejzić je siguran.

85' Žuti karton za Todorovića.

84' Wagner je krenuo prema golu Zrinjskog, no Graovac je stigao spasiti stvar.

86' Predragović šutira sa 12 metara ali Jusufović blokira njegov udara

80' Loše drugo poluvrijeme u Mostaru, bez pravih šansi.

77' Kuzmanović je oklijevao i na kraju je lopta završila u kontri iz koje Raščić nije uspio da savlada golmana Ružića u situaciji jedan na jedan

78' Handžić je nakon asistencije Karića imao mat poziciju, ali je Ružić ponovo fantastično reagovao

71' Wagner slabo šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara.

69' Todorović šutira direktno u dobro postavljenog Soldu.

68' Pehar je još jednom šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

71' Hugo Souza mijenja strijelca jedinog pogotka do sada Dalibora Pandžu.

67' Žuti karton za Josipa Barišića.

69' Muharemović dobija žuti karton nakon prekršaja nad Subićem.

67' Domaći traže jedanesterac nakon igranja rukom jednog od igrača Olimpica u svom kaznenom prostoru, ali sudija Mujić je pokazao da se igra nastavi.

64' Slab šut Šćepanovića nakon kontre Zrinjskog.

64' Smajić umjesto Brkovića.

59' Šćepanović i Peko su u igri, umjesto Radulovića i Zakarića.

62' Saničanin dobija žuti karton nakon starta nad Raščićem.

58' U ekipi Širokog je izašao Ivanković, a ušao Landeka.

61' Kontranapad Borca nakon kornera gostiju, ali Fejzić je siguran nakon centaršuta. Odmah potom udarac Koljića glavom, Fejzić ponovo siguran.

57' Zakarić je izveo korner, a Mešanović slabo šutirao glavom.

55' Pehar je šutirao, no Karačić je siguran.

59' Predragović je zamijenio Radinovića. Jagodić baca sve karte u napad.

55' Žuti Karton za Radinovića nakon igranja rukom.

49' Wagner se odjednom našao u dobroj prilici nakon greške odbrane Plemića, no nema promjene rezultata.

52' Bez nekih izglednih prilika u Banja Luci.

46' Borac je imao odličan napad preko Subića, ali igrač Borca nije bio priseban i šansa je otišla u nepovrat.

45+2' Poluvrijeme i u Mostaru. Zrinjski 0 - 0 Široki

45+2' Velika šansa za Zrinjski, ovaj put Soldo brani šut Petraka sa samo nekoliko metara.

45+1' Još minuta igre u Mostaru.

45' Poluvrijeme u Banja Luci, Olimpic vodi 1:0.

44' Dobra šansa za Plemiće, no Zakarić ne pogađa mrežu gostiju sa par metara.

45' Minuta nadoknade u Banja Luci.

41' GOOOOOOOOOOL Pandža je pogodio gol domaćih na asistenciju Muharemovića! Borac 0 - 1 Olimpic.

37' Zakarić je ubacio iz slobodnog udarca, neko od igrača Zrinjskog je šutirao, a Soldo krajnjim naporom šalje loptu u korner. Nakon kornera nije bilo opasnosti po gol gostiju.

38' Šutirao je Mahir Karić, no lopta završava u korneru. Nakon ubačaja Muharemovića nema promjene rezultata.

36' Slobodan udarac za Borac iskosa sa 20 metara. Stojanović je dobro ubacio, no fudbaleri domaćih loptu šalju preko gola iz dobre pozicije.

33' Sada je šutirao Jović, no nema promjene rezultata u Banja Luci. Borac je puno bolji protivnik u prvih pola sata.

28' Šansa za Široki nakon ubačaja Ćorića, no Crnov, a zatim i Wagner nisu uspjeli pogoditi mrežu Plemića.

30' Fejzić je sada sjajno reagovao ispred Subića te će biti korner za Borac, četvrti do sada. Bez opasnosti po Olimpic nakon ubačaja.

21' Menalo je sjajno šutirao, a Karačić odbranio. Odmah na drugoj strani je požutio Sesar nakon jednog prekršaja. Todorović je zatim šutirao iz slobodnog udarca, a Soldo skrenuo loptu u korner.

24' Nevjerovatno šta je Jović promašio, tačnije šta je Fejzić spasio nakon što je Jović izašao jedan na jedan s njim. Ostaje 0:0 u Banja Luci.

19' Graovac u posljednjem trenutku izbija loptu ispred Ivankovića.

22' Korner za Olimpic. Muharemović je ubacio, no Ružić je siguran nakon pokušaja igrača gostiju.

16' Pogriješio je linijski sudija, koji je prekinuo jako obećavajući napad Zrinjskog nakon što je pogrešno signalizirao nedozvoljenu poziciju.

11' Korner za Zrinjski. Zakarić je ubacio, sjajno je šutirao Graovac, a Soldo fenomenalno brani i spašava Široki.

11' Ubacio je Muharemović nakon slobodnog udarca, no nema opasnosti po gol domaćih.

6' Borac ima terensku inicijativu u Banja Luci, no za sada nema ozbiljnih šansi.

1' Mogao je Zrinjski do vodstva na samom početku utakmice, no niko nije ispratio povratnu loptu u kazneni prostor.

2' Kod Borca je požutio Vidović.

1' Počinju utakmice u Mostaru i Banja Luci.

Gotove su utakmice koje su počele u 17h:

Željezničar 2 - 1 Velež
Slavija 1 - 0 Drina
Rudar 2 - 1 Travnik

91' Novi šut Damira Sadikovića, ali lopta odlazi preko gola.

90' Još četiri minute na Grbavici.

Sve je spremno i za utakmicu u Mostaru, a poznati su sastavi:

HŠK Zrinjski: Karačić, Blaić, Graovac, Radulović, Žeravica, Todorović, Stojanović, Mešanović, Petrak, Laštro i Zakarić.

NK Široki Brijeg: Soldo, Barišić, Ćorić, Pehar, Ivanković, Wagner, Menalo, Sesar, Bralić, Crnov i Marković.

Sve je spremno za utakmicu u Banja Luci, a poznati su sastavi:

FK Borac: Ružić, Saničanin, Vidović, Kikić, Jović, Stojanović, Đorđilović, Koljić, Subić, Bečelić i Radinović.

FK Olimpic: Fejzić, Imamović, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Pandža, Karić, Handžić, Jusufović i Raščić.

82' Utakmice se privode kraju, izvjesne su pobjede domaćina na svim.

79' Slab šut Blagojevića iz slobodnog udarca, ostaje 2:1.

74' Tiago je još jednom sjajno centrirao, no ovaj put nema gola, Memija nije bio precizan.

71' Slab dalekometni pokušaj Damira Sadikovića.

69' Žuti karton za Bobića radi protesta nakon gola.

67' GOOOOOOOOOL Rudar vodi sa 2:1! Rudar 2 - 1 Travnik. Džafić je strijelac.

67' GOOOOOOOOL Đelmić pogađa nakon asistencije Tiaga! Željezničar 2 - 1 Velež.

66' Zbog prigovora je požutio i Đelmić. Korner za Željezničar. Šutirao je Beganović glavom nakon kornera, no nema promjene rezultata.

64' Enis Sadiković je zamijenio Amira Hadžiahmetovića. Grbavicom se ori "Savez napolje".

64' Isključen je i Kodro kod Veleža zbog drugog žutog kartona.

62' Crveni karton za Kosorića, nije baš najjasnije zbog čega.

60' Šutirao je Reljić, no lopta odlazi preko gola Željezničara.

60' Bez uzbuđenja u Gradišci u drugom poluvremenu.

55' Spremna je dvostruka izmjena u redovima Želje. U igru će Tiago i Beganović, a izlaze Kokot i Stokić.

53' GOOOOOOL Haurdić je pogodio za izjednačenje na Grbavici! Željezničar 1 - 1 Velež.

55' GOOOOOL Slavija je povela! Slavija 1 - 0 Drina. Strijelac je Kartal.

50' Poigravala se sada odbrana gostiju, no na kraju je opasnost otklonjena. Željo vrlo dobar na početku drugog poluvremena.

49' Šutirao je Sadiković sa desetak metara, no direktno u dobro postavljenog Bobića.

47' Veliku šansu je propustio Stokić, koji nije uspio pogoditi mrežu Veleža iz kaznenog prostora. Slobodan udarac za Želju u nastavku, svojevrsni skraćeni korner. Blagojević je centrirao, no odbrana Veleža je na nivou.

46' Nastavljaju se utakmice.

45' Poluvrijeme na svim utakmicama.

44' Slobodan udarac za Željezničar na 25 metara od gola. Blagojević je centrirao, Bobić otišao u prazno, no rezultat ostaje 1:0. Igrat će se dvije minute nadoknade.

41' GOOOOOL Travnik je izjednačio! Rudar 1 - 1 Travnik. Strijelac je Dudić iz jedanaesterca.

38' Šutirao je Bogdanović, no Bobić lagano brani.

30' Velež se oslobodio pritiska domaćih, no nema konkretnih šansi za postizanje pogotka, Kjosevski do ovog trenutka bez posla. U ovim trenucima čitav stadion skandira "Savez napolje", a istaknuta je i parola zbog čega je valjda trenutno prekinuta utakmica. U ovim trenucima navijači sa južne tribine se sklonili parolu te će se utakmica nastaviti.

savez

30' Iako ima igrača više, Slavija još uvijek ne uspijeva slomiti otpor gostiju.

26' Dva vezana kornera za Željezničar, no bez opasnosti po gol Veleža.

24' Veliku šansu ne koristi Željo. Sadiković je dobio poklon loptu od odbrane Rođenih, no nakon propalog driblinga Bobića uputio je povratnu loptu Kokotu koji je bio neprecizan.

23' Požutio je Nikolić u ekipi Veleža.

23' GOOOOOL Rudar vodi od 23. minute! Rudar 1 - 0 Travnik. Gol je postigao Pekija.

21' Slobodan udarac za Velež. Haurdić je šutirao, no lopta odlazi u korner. Nakon kornera slab šut Merzića.

19' Bobić brani sjajan šut Đelmića sa 20 metara.

18' Nešto mirniji period na svim utakmicama koje su u toku.

12' U ovim trenucima Željo u potpunosti kontroliše igru na Grbavici.

11' Ništa vrijedno pomena na utakmici Rudar - Travnik u prvih deset minuta.

8' GOOOOOOOL Željezničar vodi golom Kokota nakon sjajne akcije! Željezničar 1 - 0 Slavija

8' Drina sa igračem manje u Istočnom Sarajevu od osme minute. Isključen je Nikolić.

7' Dobra šansa za Plave, no niko od igrača ne koristi sjajnu povratnu loptu Sadikovića u kazneni prostor.

6' Slavija ima terensku inicijativu u Istočnom Sarajevu, no za sada bez ozbiljnih šansi.

4' Korner za Velež. Odbrana Želje čisti opasnost na vrijeme.

3' Stokić je bio u nedozvoljenoj poziciji nakon dodavanja Sadikovića te ništa ni od ovog napada Plavih.

2' Prvi pokušaj na utakmici. Kokot slabo šutira na centaršut Đelmića.

Počele su sve utakmice koje su na rasporedu od 17h.

Poznat je sastav Željezničara za današnju utakmicu:

Kjosevski, Kosorić, Memija, Blagojević, Stokić, Đelmić, Mladenović, Hadžiahmetović, D. Sadiković, Bogdanović i Kokot. Na klupi su: Ćeman, Uzelac, Livaja, E. Sadiković, Beganović, Hiroš i Tiago.

Poznat je sastav Veleža za današnju utakmicu:

Bobić, Demić, Kodro, Zolj, Peco, Reljić, Merzić, Janković, Haurdić, Nikolić i Maletić. Na klupi su: Voloder, Čadikovski, Škaljić, M. Ćemalović, D. Ćemalović, Nuspahić i Matić.

Poznat je sastav Rudara za današnju utakmicu:

Kozić, Nišević, Burazor, Kojić, Radoja, Džafić, Arežina, Pekija, Ćulum, Jovičić i Pejić. Na klupi su: Kuzmić, Mešić, Hamzić, Desnica, Mrkić, Kunić i Gavranović.

Poznat je sastav Travnika za današnju utakmicu:

Nurković, Hasanhodžić, Aleksić, Durak, Šivšić, Dudić, Kouadio, Radosavljević, Kovač, Smajić i Čivić. Na klupi su: Strika, Terzić, Kadrić, Anđušić, Plakalo, Fazlić i Mekić.

Poznat je sastav Slavije za današnju utakmicu:

Lučić, Ristić, Marković, Kartal, Zeba, Spalević, Rovčanin, Vejnović, Čomor, Arsenijević i Barić. Na klupi su: Karajbić, Sinđić, Đip, Pušara, Pervan, Simović i Berjan.

Poznat je sastav Drine za današnju utakmicu:

Ostojić, Erić, Ivanović, Lalić, Ilić, Kikić, Jakšić, Stojanović, Đerić, Nikolić i Antelj. Na klupi su: Erić, Šinik, Petrović, Vasić, Ćulum, Čolović i Popović.

Poštovani čitaoci, pratite live izvještaj iz minuta u minut na našem portalu. Danas ćemo u live izvještaju za vas prenositi utakmice 5. kola Premijer lige BiH, u kojima će snage odmjeriti Rudar i Travnik, Slavija i Drina, Željezničar i Velež, Borac i Olimpic te Zrinjski i Široki Brijeg.

Danas ćemo imati priliku gledati nekoliko zanimljivih utakmica, a najznačanije su one između Željezničara i Veleža te derbi kola između Zrinjskog i Širokog Brijega.

Prve tri utakmice počinju od 17h, dok se druge dvije na rasporedu od 19h.