Sljedeće kolo donosi odluku: Ko će se pridružiti Vitezu u nižem rangu?

23.04.2018 u 10:06

U Ligi za opstanak jedina sigurna ekipa je Mladost iz Doboja kod Kaknja sa 39 osvojenih bodova dok je Vitez davno prežaljen sa devet osvojenih bodova i već su napustili društvo najboljih.

Sljedeće kolo donosi odluku: Ko će se pridružiti Vitezu u nižem rangu?

Velika borba za posljednje mjesto koje vodi u niži rang će se voditi između Čelika koji je pretposljednji sa 25 bodova, Slobode koja ima 30, GOŠK-a sa 32, te Borca sa 33 osvojena boda.

Mnogo toga će biti jasnije poslije sljedećeg kola kada Sloboda na svom terenu dočekuje Vitez, a Čelik gostuje u Gabeli kod GOŠK-a.

Sloboda će u slučaju pobjede protiv Viteza i kiksa Čelika u Gabeli vjerovatno poslati Zeničane u Prvu ligu Federacije budući da će tri kola prije kraja imati gotovo nedostižnu prednost.

Raspored Lige za opstanak:

7. kolo:

Tuzla: Sloboda-Vitez
Gabela: GOŠK-Čelik
Banja Luka: Borac-Mladost

8. kolo:

Vitez: Vitez-Borac
Doboj Kakanj: Mladost-GOŠK
Zenica: Čelik-Sloboda

9. kolo:

Zenica: Čelik-Vitez
Tuzla: Sloboda-Mladost
Gabela: GOŠK-Borac

10. kolo:

Vitez: Vitez-GOŠK
Banja Luka: Borac-Sloboda
Doboj Kakanj: Mladost-Čelik


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0