(UŽIVO) FK Željezničar 3 - 2 FK Željezničar U19

13.01.2018 u 13:20

Seniori i juniori Željezničara danas će odigrati prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za nastavak sezone.

90' Gotova je utakmica na Grbavici. Seniori su slavili rezultatom 3:2.

77' Šubo i Šehić u seniorskom timu mijenjaju Kurtović Harisa i Nedima.

70' Kršić brani još jedan udarac Crnova.

68' GOOOOL. Kršić brani udarac Kajkuta, lopta se odbija do Zajmovića, a ovaj pogađa za 3:2.

66' Crnov šutira preko gola.

62' Odličan prodor Zajmovića sa desne strane, ali se napadač Željezničara odlučio na udarac u situaciji kada je mogao uposliti Sašu Kajkuta. Kršić je odbranio njegov udarac.

56' Zajmović je sam izašao na golmana, ali nije pogodio. Potom mu je u drugoj situaciji Kršić odbranio udarac.

53' Jako nezanimljiv početak drugog dijela susreta.

Prvi tim u drugom dijelu susreta nastupa u sljedećem sastavu: Fejzić, Osmanković, Ćubara, Projić, H. Kurtović, Hasanović, N . Kurtović, Kajkut, Crnov, Jusufi, Zajmović.

Kod juniora su u sastavu sada Kršić, Karišik, Demirović, Dž. Osmanović, Nuhanović.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Dosta izmjena sa obje strane.

Završeno je prvo poluvrijeme veoma uzbudljive utakmice na pomoćnom terenu na Grbavici.

45' Zeba iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara šutira malo preko gola.

44' GOOOL. Zec sa lijeve strane nesebično upošljava Zakarića, koji pogađa mrežu Dujmovića.

43' Zec je šutirao nakon dobre akcije, ali Dujmović dobro brani.

42' Kovačević ubacuje, ali Šabanadžović šutira pored gola.

40' Seniori su imali dobru šansu, ali su se spetljali.

38' Bogičević je šutirao nakon kornera za Željezničar, ali je opasnost ispred gola juniora otklonjena.

35' GOOOOOL Šabanadžović oduzima loptu na sredini terena i asistira Mujagiću, koji pogađa mrežu Kjosevskog.

32' GOOOOOL. Juniori Željezničara su poravnali. Mujagić je sam izašao na Kjosevskog, koji je odbranio njegov udarac, ali odbio je loptu do Žerića, koji je plasira u rašlje.

30' Zakarić pokušava sa desne strane, ali lopta odlazi pored gola.

29' Hajdarević za juniore pokušava sa tridesetak metara iskosa, ali njegov šut odlazi preko gola.

24' Šabanadžović sa 18 metara šutira ka golu Kjosevskog, ali nije precizan.

21' Ramović centrira sa desne strane, a Zakarić sa nekih sedam metara glavom šutira preko gola.

16' Zeba je uposlio Zakarića koji sam izlazi ispred Dujmovića, ali ovaj dobro interveniše i uzima loptu.

14' Zakarić sa vrha šesnaesterca šutira pored gola.

12' Još jedna polušansa za dosta agilni juniorski tim. Žerić sa nekih 13 metara šutira pored gola.

11' GOOOOOL. Blagojević ubacuje, Zakarić odigrava povratnu loptu, a Ramović pogađa mrežu juniorskog tima.

9' Dacić centrira dobro, ali Mujagić šutira pored gola.

7' Zaprijetio je i seniorski tim. Nakon prvog kornera za seniore, golman Dujmović ipak nije imao previše problema.

2' Juniori su odmah imali prvu šansu. Kovačević je ubacio, glavom šutira Dacić, ali je Kjosevski siguran.

1' Počela je utakmica. Sa centra su krenuli juniori Željezničara.

Za juniore danas nastupaju: Dujmović, Beširević, Velić, Zilić, Kovačević, Hajdarević, Šabanadžović, Dacić, Mujarić, Mujagić, Žerić

Seniori Željezničara danas nastupaju u sljedećem sastavu: Kjosevski, Mehremić, Bogičević, Graovac, Stevanović, Zeba, Blagojević, Zec, Ubiparip, Ramović, Zakarić

Seniori Željezničara krenuli su sa pripremama za novu sezonu u ponedjeljak, a danas će odigrati i prvu pripremnu utakmicu.

Protivnik će im biti juniorski tim Željezničara, koji će uskoro odmjeriti snage sa Atletico Madridom u omladinskoj Ligi prvaka. Tako će ova utakmica biti značajna i za juniore, koji će imati šansu da zaigraju protiv kvalitetnijeg i fizički snažnijeg protivnika.

Utakmica na pomoćnom terenu stadiona Grbavica počinje u 12 sati.